Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebbe belehalhatok?

Ebbe belehalhatok?

Figyelt kérdés

Gyakran szédülök és elfelejtek dolgokat. Napi 3 liter vizet iszok most nyáron a meleg miatt 5-öt is mégis mindig szomjas vagyok. Haveromnál voltam tegnap és megkérdezte az anyukája hogy nem e vagyok cukorbeteg mert a barátom mondta hogy fura szagom van (pedig napi 2x szoktam zuhanyozni) és ő is érezte hogy acetonos vagy milyen és ő is mondta hogy amiatt lehetek mindig szomjas.


Kértem anyut hogy mérje meg a vércukromat (van ilyen mérője mert időseket ápol, csak az nincs hozzá amire cseppenteni kell a vért) de mondta hogy nem fog engem szúrkálni és nincs is bele az a valami csak 2db ami vészhelyzetre van ha az egyik néni rosszul lenne és nem akar venni mert drága. Én nem tudok venni mert 14 évesen nem szolgálnának ki a gyógyszertárban és nincs zsebpénzem se. Anyu minden nap megy kiváltani a nénik gyógyszereit és a gyógyszertáros néni biztos be is köpne neki mert ez egy kis falu.


Tavaly már egyszer megmérte nekem mikor elájultam, akkor 20 vagy 21 volt (nem tudom hogy mennyi a normális de ez elvileg soknak számít) de azt mondta hogy belefér mert egy órával előtte ettem és majd úgyis lemegy.


Mikor elmondtam amit a barátom anyukája mondott nagyon mérges lett és kiabált hogy ne akarjak cukorbeteg lenni mert akkor egész életemben szúrkálhatom magam és gyerek amúgy se lehet az. De van egy hatodikos lány (én most leszek nyolcadikos) aki az szóval vannak kivételek nem??



#szédülés #szomjúság #Elfelejtek mindent #Cukorbeteg lehetek
2021. júl. 8. 17:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ennyire gyáva. Ez most az a szitu, amikor bele kell állni a konfliktusba. Jobb lesz, ha majd az utcán szednek össze idegenek, mert épp ott sikerül összeesni? Akkor tuti mentő és kórház lesz a vége, de lehet hogy anyádat is megkérdezik, hogy miért nem vette észre, hogy baj van. Pláne, hogy szóltál neki, csak nem vett komolyan.
2021. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
De úgyse érek el semmit vele, csak hogy ordibálni fog megint egy órát aztán 2 hétig megint nem mehetek sehova!
2021. júl. 8. 19:52
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pl megkérhetnéd a haverod anyukáját hogy tudna-e segíteni valahogy.


Végső esetben amikor tényleg nagyon rosszul vagy, hívj mentőt.

2021. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
És mi van Apukáddal meg Mamáddal? Őket sem érdekli?
2021. júl. 9. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Azt mondják hogy hallgassak anyura mert ő az egészségügyi dolgozó és jobban ért hozzá.
2021. júl. 9. 06:53
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Végülis akkor mi az istent akarsz? Van valami bajod, de nem csinálsz semmit csak kifogásokat keresel. Akkor legalább ne panaszkodj hanem tűrj.
2021. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsi vagyok hogy mekkora esélye van ezek alapján hogy tényleg ez a bajom és mi lehet a legsúlyosabb következmény ha így folytatom.
2021. júl. 9. 16:31
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg egy nyomorult vércukrot nem nézetsz, mert félsz az anyádtól, úgysem fog kiderülni. A legsúlyosabb következmény, ha csakugyan az a bajod, hogy meghalsz. De nem azonnal, nyugi, előbb szenvedsz majd kicsit, kómába esel, csöveket helyeznek el a testnyílásaidba, és megpróbálnak életben tartani gépekkel és mindenféle infúziókkal. Olyan leszel, mint egy karácsonyfa. Ezt a kilátást szeretted volna olvasni? Hidd el nem hazugság, ez valóban így működik. Szóval vagy tökös leszel és önállóan elintézed, vagy picsogjál még kicsit, mert anyuci kiabálni fog.
2021. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
A tavaly mért 20-as cukor nagyon magas!! Ez már komoly cukorbetegség! Gondolj bele, a normál tartomány 4-6 között van. Egy nem cukor beteg embernek maximum 12-ig mehet fel a cukra egy nagy zabálás után. A 20 már nem normális kategória! Én 18 évesen lettem cukorbeteg, reggel 15 volt a cukrom, evés után 20 mint neked. Azonnal kórházba mentünk, néhány napot benn kellett lennem amígy beállították az inzulin mennyiségemet. Most 24 vagyok, szoval ennek már 6 éve. Azonnal menj orvoshoz/kórházba mert igen, bele is hallhatsz, ha peched van, akár egy héten belül! Jobb esetben húzod még egy darabig, majd leáll a veséd, megvakulsz és meghalsz. Szóval orvoshoz most!
2021. júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze magad!


Ha mashogy nem megy ülj buszra, menj a legközelebbi kótházba. Mondd el ott, hogy anyud nem vesz komolyan, nem hiszi el és utolsó reményként jöttél a kórházba, de valószínűleg ezért is kikapsz.


Elmondod a tüneteid. Azt is, hogy volt már 20 a cukrod.


A sürgősségire(SBO) menj. És ne gyere azzal, hogy egyedül nem buszozhatsz. Vedd a kezedbe a dolgot, ha már másra nem számíthatsz.

2021. júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!