Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A pánik és/vagy szorongás...

A pánik és/vagy szorongás okozhat orrdugulást? Vagy, lehet, hogy arcüreg gyulladásom van és az okoz nehézlégzést és így pánikot?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagy csak egyszerű nátha.
2021. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem.
2021. ápr. 11. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Elmúlt már?
2021. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most 5 hónap után először, igen. Áttértem AquaMaris Strong-ra (sima tengervíz). Rengeteg sűrű valami kijött napokon keresztül.
2021. ápr. 20. 22:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz
2021. ápr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hiszem erre szokás azt mondani: "A lélek szenved, de a test kezd el jajgatni."
2021. ápr. 21. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:
És hogy telnek a napjaid? Mitől vagy jobban vagy mitől érzed magad rosszul?
2021. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Körülbelül folyamatosan mellkasnyomást, szív tájéki szorításokat és torok szorulást érzek. Miután minden teszt negatív volt és szervi baj kizárható, marad az, hogy a szorongás kivetülése. Jobban igazán semmitől, vagy csak nagyon lassan leszek. Azt hiszem fontos magamban mindig tisztázni, hogy ez "csak" szorongás illetve a pánik és én uralom ezt a helyzetet, persze ez általában még kevés. Másrészt mivel nem tudom miért szorongok, nehéz gyökerestől változnom, mert én nem érzékelem magát a szorongást csak, hogy milyen rosszak ezek a testi tünetek. Ezért például, nem szeretem azt a felszínes megnevezést, hogy pánik betegség, inkább adrenalin túltermelésnek mondanám és máris jobb, hogy az egészből nem egy betegséget csinálok magamnak, hanem tisztában vagyok vele, hogy ez a saját érzéseim úgymond kivetülései, amik nem halálosak... Próbálok többször kimozdulni a komfortzónából, de észrevettem, hogy kezdi felütni a fejét a szorongással arányosan az agorafóbia is. Ezt nem akarom, hogy végleg eluralkodjon rajtam, de ez is nehéz. Legrosszabbak a hiperventilációs rohamok, olyankor fulladásérzetem van és mindenki csak néz, mint valami cirkuszi mutatványt. Az elég kemény, de próbálkozom a Buteyko módszerrel vagy hasonlókkal, hátha idővel lecseng majd. Nehéz meghatározni, de kb. 4-5 hónapja lehetek benne, úgyhogy igyekszem magamat motiválni, hogy ne adjam fel, "lesz ez még olyan mint azelőtt." Másrészt bennem van az akarás, ha ezen túl leszek, segíthetek a hasonló cipőben járóknak is, hogy hogyan dolgozzanak a saját pánikjukon, szorongásukon. Rengeteg könyvet és videót, orvosi tanulmányt és pszichológusi véleményt olvastam, néztem, tanulmányoztam. Jelenleg még az alvással is nagy gondok vannak, akkor is folyamatos a hiperventiláció és fájdalmak. Régen én is úgy gondoltam, hogy ezeket csak bemesélik maguknak a "pánikosok", de valóban ott vannak azo a tünetek csak éppen az agyunk egy kis tudatalatti része csinálja, ezért nehéz rá hatni. Megváltozik a biokémiai folyamat és azt elég nehéz visszaállítani, újratanítani az idegrendszert, hogy ne legyen olyan túlérzékeny. Egy mondatba sűrítve: Az elmélet már megvan, de gyakorlatba átvinni a dolgokat még nagyon nem egyszerű.
2021. ápr. 24. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül fokozatosan jobban lenned. Az nagyon jó, hogy sokat olvasol a témáról.
2021. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is remélem.
2021. ápr. 24. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!