Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is szenved olyan...

Másnak is szenved olyan pánikbetegségben / szorongásban, hogy nehezen tud enni, inni és egész nap gyorsan lélegzik?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Evek soran valtozott, de mikor kezdodott, 17 eves koromban, pontosan igy. Kenyszeresen nyeltem, figyeltem ra, vegul mar nem birtam. Lelegzessel ugyanez. Ket horror ev utan valami kulso tortenes kizokkentett, es egy evre elmult. De utana mas tunetekkel visszatert.

13 evvel kesobb voltam hajlando gyogyszerbe belemenni. Jol tettem. Ja, elotte jartam pszichologusokhoz, de ez egy ordogi kor.

A gyogyszer megtanit ujra ugy erezni, mint elotte. Es amennyiben a korulmenyek engedik, el is tudod hagyni kesobb.

En gyogyszeren elek, de otven evesen semmi bajom. Tudod, ha dolgoznom kene, elterelne a figyelmem, de tul jo dolgomban nincsenek kihivasok, feladatok, szoval szedek gyogyszert. Haziorvos is felirhat.

Ahogy mondtam, elsosorban egy atmeneti segitseg, mert a beled rogzult rossz reflexeket, emiatti rossz elmenyeket felulirja, mikor siman ettel, siman ment egy napot.

Sok szerencset a gyogyulashoz!

2021. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szintén zenész, ugyanez volt nálam is. Pánikroham, utána pedig folytonos szorongás a betegségektől, haláltól, hányástól (nálam ez nagy fóbia). Nem tudom hány éves vagy, én 20, de az első rohamom után rohantam a háziorvoshoz, aki a viselkedésemből és a sírásomból (már a váróban is kezdtem rosszul lenni), egyből levágta hogy pszichés. Kerestem pszichiátert, most tanulok autogén tréninget is egy terapeutával. Emellett pedig Frontint is szedek.

Néhány jó tanács: ne hallgass hülyékre, akik szerint ez csak hiszti, tudom mit érzel. Neked kell leküzdeni, de ez csak is úgy lehetséges, ha segítenek benne. Beszélgetnek veled, és igenis a gyógyszert sem szabad elutasítani. Én is hónapokig gyógyszer nélkül küzdöttem, de végül hallgattam az orvosra, aki egy okos ember, x évig ezt tanulta, nem beszél hülyeséget. Ha kell, akkor szedni kell, ha fiatal vagy és idővel erősebb leszel, el fogod tudni hagyni fokozatosan. Az elvonási tünetek is hülyeségek, ezt csak az mondja, aki ettől várta a végleges megoldást, de mellette nem tett semmit, így nyugtató nélkül visszatértek a felerősödött szorongásai, amit eddig elnyomott a gyógyszer. Ahhoz, hogy képes legyél normális életet élni, emberek közé menni, enni, inni magadtól ahhoz kezdetben sokszor muszáj, később ha rájössz, hogy nem történhet semmi baj, anélkül is menni fog. A folyamatos szorongás kétszer olyan rossz a testednek (képzeld el, hogy állandóan úgy érzékeli a tested, hogy valami baj van, menekülnöd vagy küzdened kell), sokkal egészségtelenebb mint pár hónapig napi pár gyógyszer. Illetve nekem ajánlották, mert én is tartottam a hozzászokástól, hogy próbáljam ki, nem veszem be egy napig. Lószar sem történt, a szokásos szorongásaim jöttek elő, amik amúgy is ott lennének. Gyógyszer nélkül kórházban feküdnék, nem tudnék enni, végezni a dolgomat, de adott egy olyan löketet és biztonságérzetet, hogy ha nem veszem be, akkor is elmerek menni már sokkal több helyre, hiszen legrosszabb esetben beveszem és kész. Persze emellett ne felejts el küzdeni, mindig csak előírás szerint szedni, és kontrollálni saját magad, mert a végleges gyógyulás rajtad áll, és a nézőpontodon. Menni fog nekünk, én tudom! :)

2021. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket a válaszokat!Én 28 éves vagyok és ezt a tünetet kaptam a 28. születésnapom tájékán az élettől. Azt hiszem ennél a betegségnél lehet így fogalmazni. Volt egyszer csak a semmiből egy pánikom augusztusban, utána két hónapig semmi (csak a félelem, hogy visszatér). Vissza is tért október végén, ezután többször. Most meg már ott tartok, hogy folyamatos szorongás, ami véleményem szerint rosszabb mint a néha előtörő pánikbetegség, hiszen ez folyamatos. A hiperventiláció (túl gyors légzés, ájulásig/zsibbadásig) miatt be is vittek a kórházba, ahol kaptam Frontint és elvitelre is írtak fel belőle, hogy szedjem.


Én aki nem vagyok a gyógyszerek híve egyáltalán, nem örültem ennek, de úgy tűnik máshogy, önerőből nem tudom visszatartani ezt az érzést, gyors légzést. Ez a tudat alatti műve illetve az idegeké, amire nem tudok hatással lenni. Ehhez hozzátartozik, hogy mindig maximalista és feszült életet éltem. Ez lett belőle. A Frontint szedem, de nem szeretem mert szinte érzem magamban, hogy valami dolgozik bennem, szédülök, kevésbé vagyok precíz ami eddig nem volt rám jellemző. Ráadásul rövid a hatása is. Azonban ha enni, inni stb. akarok, akkor muszáj szednem.


Ráadásul a stressztől refluxom is lett ami marja a nyelőcsövemet, légcsövemet és a beszéd is nagyon nehéz. Így várom végre az alkalmat, hogy pszichiáterhez mehessek, mert így nem működne a kommunikáció, hacsak nem írásban (de ez gondolom nem lehetséges, pedig én még örülnék is neki az elején). Fogytam is eddig 2 hónap alatt vagy 10 kilót. Ez egy ilyen ördögi kör. Nyugtalan vagyok a nyugtalanság miatt. Azonban jó hír, hogy kettő éjszakát, már nagyjából jól végig tudtam aludni, természetesen Frontin bevétele után és néha már lemegy egy-két falat, bár nehezen. Nem gondoltam, hogy valaha ez velem is megtörténhet, mindig olyan összeszedettnek éreztem magam... és tessék. Mégegyszer köszönöm a bátorító hozzászólást. Végezzük ki ezt a fránya betegséget!


U.i.: Ha lesz valamilyen fejlemény, kérlek írd meg itt vagy privát üzenetben, köszönöm, eredményes és gyors gyógyulást!

2021. jan. 29. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Később megszokod, és nem fogod érezni hogy vettél-e be vagy nem, legalább is nálam ez volt. Először mikor bevettem, teljesen lenyugtatott, éjjel meg kicsit szarul aludtam, mert furcsa volt még ez a hatóanyag a testemnek. Aztán úgy hozzászoktam, hogy 0,5-ös kellett (igen ez hátrány, hogy sajnos hozzá lehet szokni, de nem úgy ahogy sokan előadják, hogy brutál elvonási tünetek jönnek, hanem akinek jól tolerálja a szevezet, akkor kezdetben növelni kell az adagot). Én így kezdem a napot: reggel frontin éhgyomorra, ettől megnyugszom, várok egy órát, proton pumpa gátló, majd reggeli. Mert ha nem így csináltam, egy falat sem ment le a torkomon, sok volt a savam, amitől pánikoltam, minden reggel hányingerem volt. Ezzel a protokollal elmúlt többnyire ez a rossz érzés. Tudok reggelizni, majd csinálom a dolgom, főzök, stb. és délután újra frontin, este meg elalváshoz.

Így többnyire tudok enni,

2021. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve reflux esetén hívd fel a háziorvosod, nekem egyből felírta a proton pumpa gátlót, ami sokat segített. Így is vannak emésztési gondjaim, de legalább nem azzal telik el fél napom, hogy ég a gyomrom, és csak sírok, napokig nem alszok mert a sav feljön a torkomig és azt hiszem, hányni fogok. Jelenleg ezekkel a gyógyszerekkel egész jól vagyok, ha a hozzáállásom is megfelelő. Nem szabad elhagyni magad, és sokkal jobb lesz.
2021. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap indul nekem is a Frontin+Proton pumpa gátló. Kipróbálom a javaslatod. Aztán majd szépen lassan, hátha ellehet hagyni őket... Az orvosom eddig ugyan ezt javasolja.
2021. febr. 11. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, hidd el, ideiglenesen jobb lesz így. :) Aztán majd alakul.
2021. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!