Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj ennyire a fülem?...

Mitől fáj ennyire a fülem? Bocsi ha sok lett, de próbáltam mindent leírni.

Figyelt kérdés
Az egész kb 6 napja kezdődött, miután medencéztünk (otthoni medence) kicsit fájni kezdett a jobb fülem 1 napra rá. Így hát kitakarítottam mind két fülemet. 12db fültisztítót használtam el, sajna mind majdnem tele volt. Utána mentem aludni. 1-2 nappal később arra keltem fel éjszaka hogy ha a bak oldalamon alszok úgy nyomta a fülemet a párna hogy nem bírtam úgy maradni, át kellett fordulni a másik oldalra. Reggel nagyon fájt. 2 nappal később szedtem 1 kövirózsa levelet és tele cseppentettem a fülemet. 1 órát voltam úgy de nem enyhült (inkább jobban be dugult). Másnap buszoztam és oda fele úton majd kiszakadt a fülem annyira fájt. Vissza fele már valamiért annyira nem fájt. Este adtak valami gyógyszert (nem emlékszem a nevére, valami fájdalom csillapító, merthogy a fejem is majd szét szakadt tegnap estére). Ma reggelre már elmúlt a fej és fül fájás is, és épp örültem neki. Viszont most estére újra ki jött, és ami rosszabb sokkal hogy a mintha át menne a jobb fülekre is (az most jobban fáj mint a bal). Tünetek: a bal fülem jobban be van dugulva mint a jobb, ha fújom az orromat akkor lassan kell mert különben nagyon fájdalmas, ha befogom az orromat, számat és úgy fújok levegőt akkor (gondolom mindenkinek megvan amikor úgymond roppan a füledbe valami ha ilyet csinálsz) ugye roppan viszont ez most fájdalmas főleg a jobb fülemnek, de a balba is érzem (merthogy ha régen csináltam ilyet akkor nyilván nem fájt, sőt még néha segített is). Emellett hogyha büfögök akkor is fájnak a fülem, és hogyha csak úgy ülök néha pár pillanatra el kezd nyílalni. Hogyha körbe tapintom a bal fülemet (ugye kívül) akkor felül nem fáj már ha kicsit benyomom (tegnap és az előtt még fájt), viszont hogyha alul benyomom az már fáj, de nem annyira mint 1-2 nappal ezelőtt. Viszont ha a jobb fülemet nyomom be felül vagy alul akkor ugyanúgy fáj mint a bal pár napja. Illetve hogyha a szájkapcsomat mozgatom alul balra, jobbra akkor az is fáj Ezzel menjek el orvoshoz? Tényleg bocsi hogy hosszú lett, de szeretném megtudni hogy mennyire vészes.

2021. júl. 23. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Komoly fulgyulladasod van, valoszinuleg gennyes, akar a dobhartyad is perforalodhatott, de nem jut eszedbe az orvos. Gratulalok.

Holnap elso dolgod ez legyen, ha meg akarod tartani a hallasod, mert kezeletlen fulgyulladas eseten meg az is karosodhat.

2021. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj el fül-orr-gégészetre! Elveszted a hallásod, ha ráterjed a hallócsontok és az ideg környékére.

A ropogás az a felgyűlt lé, amit majd "felszúrással" vagy a saját eszközeikkel ürítenek és kapsz legalább 1000mg-os antibiotikumot is.

2021. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1-es Gondolkodtam rajta nyilván de eddig nem voltam Pesten meg hát mondjuk fiatalabb vagyok. Holnap megpróbálok szólni és el menni viszont a TB-m otthon maradt úgyhogy remélem nem lesz baj. Vagy ha mégis akkor remélem ha lefotózva mutatom az orvosnak akkor jó lesz.


#2 Neked is azt tudom mondnai hogy holnap megpróbálok el menni hátha jutunk valamire, viszont most azért megijedtem amikor írtad hogy a hallásomat is el veszíthetem. De köszi szépen a válaszokat majd írok update-et.

2021. júl. 23. 23:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne megprobalj elmenni, hanem menj is el. Hasonlo esetben a lakhelyemtol 100 kilometerre besetaltam szepen egy random ful-orr-gegeszetre es ellattak. Barhol vagy, ha van tb, ellatnak. Eleg a taj szamot diktalni, nem kell a kartya.
2021. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!