Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szenvedek a Pfizer oltástól....

Szenvedek a Pfizer oltástól. Más is járt így?

Figyelt kérdés

Tegnap megkaptam huszonevesen a harmadik Pfizer oltasomat és piszkosul rosszul vagyok. Karfajas, vesefajas, láz, izomgo4csok, remegés.


Más is járt így?



2021. aug. 6. 18:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%

Már megint egy ember, aki jobban tudja, mitől halnak meg a betegek, mint aki köztük dolgozik.


Amúgy én 3 hétig küzdöttem mellkasfájással, fulladással, heves szívveréssel az első Pfizer oltásom után. Valószínűleg felerősítette a pánikbetegségemet. A második után viszont semmi bajom nem volt.

2021. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ezt honnan tudod? Mi vagy ki a forrása ennek az infónak?
2021. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem januárban halt meg nagyapám Covid-ban. Pontosabban tüdőgyulladásban és Covid-os is volt. Lélegeztetőn volt. Csak azért tudom, hogy pontosan mi történt, mert a volt osztálytásam a Covid osztályon volt ápoló, és hozzáfért a kartonjához. Abban szépen le volt írva, hogy az utolsó vett mintában Pseudomonas aeruginosa volt található és hogy emiatt alakult ki a tüdőgyulladás. A zárójelentésben csak annyi szerepelt, hogy Covid miatt halt meg, tüdőgyulladás miatt (csak szebben megfogalmazva). A valódi ok, hogy a lélegeztetőgépen összeszedte ezt a baktériumot és emiatt alakult ki a tüdőgyulladás az már nem szerepelt benne. Csak aznap rajta kívül 3-an haltak meg ugyanígy abban a korházban. A lélegeztetőgépre kerülők felét ez viszi el. Legalábbis nekem ezt mondta az ápoló ismerősöm, aki már a járvány kitörése óta foglalkozik Covid-osokkal. Nem tudom hogy ez az abszolút igazság-e, vagy hogy csak náluk van így. (De gondolom, hogy más korházakban is így van.)
2021. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

13, oké, de eleve miért került lélegeztetőre? Nyilván a covid miatt, amibe belehalt volna kezelés nélkül. Azért nem viccből tesznek embereket lélegeztetőre. Csak akkor lépik ezt meg ha muszáj.

Tehát mégiscsak a covid indikálta az egész tragédiát, ha nem kapja el, akkor nem kerül lélegeztetőre.

Egyébként részvétem!

2021. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
#14: Alapból is nagyon gyenge volt a tüdeje. Korábban is volt már lélegeztetőgépen, mikor még nem volt Covid. Amúgy igen, most a Covid miatt volt azon. De ha nem jött volna az ott elkapott bakteriális tüdőgyulladás, akkor minden bizonnyal túlélte volna. Ez a lélegeztetőgépek hibája. Nem kell messzire menni, hogy erre rájöjjünk. Elég csak az osztrákokig. Ott is ugyanúgy kerülnek emberek lélegeztetőgépre a Covid miatt, viszont ott nem a 95%-uk hal meg, hanem csak 30%-uk. Ez egyrészt a lélegeztetőgépek típusa miatt van (ők nem Kínából vásárolták), másrészt mert jobb az ellátás. Nagyapám naponta egyszer kapott egy kis infúziót. Ez kb. a vicc kategóriája. Ez még folyadék pótlásra is kevés, energiatartalma se hiszem, hogy jelentős lett volna.
2021. aug. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap ordibált egy ember a kórház előtt, hogy milyen hülye az orvos, mert olyan fájdalomcsillapítót adott ami nem hat. Ugyan úgy fáj...

Erről sem a doki tehet.


Ahogyan arról sem, hogy milyen eszközökkel tudnak dolgozni. Itt ez van, ezt adják a munkájukhoz, ennyit adnak belőle.


Benne vagyok, belülről látom. Hiába minden emberi, orvostudományi, szakápolói erőfeszítés. Ha valamiből nincs vagy kevés van vagy régi, akkor ez van.


Ezért nem a kórházi dolgozók a hibásak.


Részvétem.

2021. aug. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A kérdésemre válaszoljatok ne egymással vitatkozzatok lelegeztetogeprol. Arra van ezer másik kérdés.
2021. aug. 7. 09:47
 18/23 anonim ***** válasza:
Én az első után rosszul voltam, szédültem, kiütéses lett a bőröm. 1 hét után elmúlott. Amiket leírtál, azokat nem tapasztaltam. A másodikat viszont már nem adattam be. A férjem édesanyja akkor kapta az elsőt (szintén Pfizer), amikor én kaptam volna a másodikat. Pontosabban pár nappal előtte. Reggel megkapta, nem volt semmi baja, délután elment futni és a parkban összeesett, mert leállt a szíve futás közben. Szerencsére volt egy férfi ott, aki újra tudta éleszteni. 25 éve fut, semmi nem indokolta a szívleállást. Azóta jól van, volt EKG-n is, kapott magára szerelve is egyet, nem volt semmi probléma. Se a háziorvos, se a kardiológus nem tudta mivel magyarázni a dolgot. Emiatt én már nem is mertem beadatni a másodikat.
2021. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18

Nem azért mert terhelve volt a szíve? Nekem azt mondta az orvosom hogy oltás után sokat kell pihenni.

2021. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#19: De lehet. Ő nem kapott ilyen tanácsot. Én sem. Nekem csak annyit mondtak, hogy nem szabad alkoholt inni a következő pár napban.
2021. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!