Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges az, hogy valakinek...

Lehetséges az, hogy valakinek a cukorbetegség első tünete a hyperglikémiás kóma lesz?

Figyelt kérdés

Tehát az illető nem is gondolja magáról, hogy cukros lenne. Ugyanúgy étkezik, dolgozik, semmi tünet nem utal cukorra. Éli normálisan mindennapjait rosszullétek nélkül.


Majd egyszercsak a semmiből összeesik és kómába kerül amit a felderítetlen cukorbetegsége okoz.


Ilyen létezik?



2021. aug. 9. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak akkor ha nagyon hanyag az ember, inkább elhanyagolt idősekre jellemző, hogy már kómás állapot miatt kerül felfedezésre a cukorbetegségük.


Persze a lehetőség fennáll de ritka, inkább más tünetek szokták elvinni az embert orvoshoz és hamar kiderül.

2021. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Több ilyen embert is ismerek a környékről, de egy volt kollégám is így került kórházba. Ezek közül még csak idős sem volt mindenki, a kolléga a 40-es éveiben járt, az egyik ismerős meg 36 éves volt. Ők mindketten extrémen elhízottak voltak és magasról tojtak minden életmód-változtatásra. Az idősebbek még elég rendesen iszogattak, nem tudom, hogy ez mennyire járul hozzá a cukorbetegséghez, de nem hinném, hogy egészségesen táplálkoznak volna.
2021. aug. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gyerekkori cukorbetegségben is előfordulhat. Előtte van azért fogyás és fáradság, mégis lehetséges hogy hamarabb esik kómába, minthogy kiderülne.

Felnőtteknél meg ezért is kéne évente 1 vérvétel.

2021. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam ez volt. Mondjuk sokat fogytam előtte, de azt annak a számlájára írtam, hogy húzósabb időszak volt, össze-vissza ettem meg sokat stresszeltem.

Konkrétan kimentem munka közben rágyújtani, és a kórházban ébredtem fel, elég para élmény volt, pláne, hogy fiatal vagyok, egészségesnek hittem magam, sportoltam, meg minden. A közérzetem egyáltalán nem volt rossz.

2022. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!