Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy éve fokozatos izomsorvadás...

Egy éve fokozatos izomsorvadás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves budapesti férfi vagyok.

Az utóbbi egy évben folyamatosan vékonyodik a vádlim, combjaim, farizmom, hátizomzatom felső része a nyaknál, vállaim, nyakam, valamint a tenyerem, talpam, kézfejeim is.

Napi 5 étkezés megvan, voltam felszívódási zavar vizsgálaton is, mely negatív lett. Nagy rutin labor is negatív.

Mit javasoltok, hova lenne érdemes fordulnom a továbbiakban?


Érdekes módon a súlyom nem, vagy alig változik: +- 1-1,5 kg.


Mit tanácsoltok, forduljak egy teljes és átfogó endokrinológiai vizsgálatra? Vagy autoimmun gyanús is lehet a problémám?


Köszönöm előre is mindenkinek!


35/F



2021. aug. 22. 14:19
1 2 3 4
 21/31 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az oltásra én is gondoltam, de ennek ellentmond kérdezőnek 1-es kommentje. A fordított életmód egyértelműen mellékvese diszfunkcióra utal. Ilyenkor őrült módon termelődik a kortizol, ami a melatonin antagonistája. Ezért borul fel az alvás-ébrenlét ciklus.
2021. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Tavaly még nem kaptam semmit. Idei első oltást áprilisban kaptam.
2021. aug. 22. 17:48
 23/31 A kérdező kommentje:

Kortizolom mindig kissé emelkedett volt, mikor nézettem. De csak minimálisan, legutolsó kortizol értékem pedig teljesen tökéletes volt.

Én is a mellékvesére gyanakszom egyébként, ami hormonokat illeti, köszi a megerősítést.

Esetleg lenne értelme egy ösztrogén, tesztoszteront nézetnem?

2021. aug. 22. 17:49
 24/31 anonim ***** válasza:
21-es, ez nem lehet olyan, mint a tyúk és a tojás? Tehát nem lehet, hogy felborítja a saját bioritmusát éjszakázásokkal, aminek megfelelően a szervezet és a mellékvesék reagálnak, ami viszont a normál bioritmushoz való visszatérést teszi nehézkessé?
2021. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm kutyájának kezdődött sorvadni mindenhol az izomzata, már a fején is behorpadt a bőre szegénynek. Onnan vettek szövetmintát az állatkórházban és kiderült, hogy túl egyoldalúan volt etetve, szelén és E vitamin hiánya volt. Ezt kellett pótolni. A kutyus izomzata teljesen felépült és meggyógyult.

Állatoknál ez nem ritka betegség.

Csak egy tipp, háta ilyen irányba kell elmenni.

2021. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Senior Séf ***** válasza:
Szerintem nem érdemes. Ha csökkent is a libidód, az már csak okozat, az autoimmun folyamat hozadéka. Felesleges lenne stresszelni rajta.
2021. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Senior Séf ***** válasza:
Bocs, mára zárok, ha van még kérdésed, holnap tudok válaszolni.
2021. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Megnéztem a neten ezt a Kokavecz Katát….

Ez a nő még csak nem is egészségügyi végzettségű, az összes oklevele valami online pár napos kurzusról van

2021. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Senior Séf ***** válasza:
100%

"Ez a nő még csak nem is egészségügyi végzettségű,"

Így igaz. Ezt ő maga is kiemeli. De jelenleg az autoimmun témában csak az az orvos van otthon, aki maga is érintett a témában. A British Medical Journal szerint min. 17 év szükséges, hogy egy új ismeret bekerüljön az orvosi protokollba, ezek meg szinte kivétel nélkül 2015 utáni felfedezések. Ezexerint 2030ig kérdező hiába mászkál orvostól orvosig, valószínűleg úgy jár, mint én.

2021. aug. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
19%
Bocs, de inkább megyek egy nem naprakész orvoshoz, mint egy kóklerhez, akinek még egy diplomája sincs
2021. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!