Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukor vagy neurológiai problém...

Cukor vagy neurológiai probléma, ha általában evés után majdnem eszméletlen leszek?

Figyelt kérdés

Lefolyás:

- eszek bármit (bármit! lehet 1 db alma is összesen, de lehet nagyobb főétel is)

- eltelik 20 perc és elkezdek gyengülni, szemeim viszketnek, majd homályos látás, egyre gyengébb vagyok, lever a víz többször, végül teljes izomtónus-vesztés és KO, le kell feküdni, vagy ha nem, akkor is leesek a székről, mert nem tudom magam megtartani

- zavartság ugyanígy szépen kb fél óra alatt erősödik, de azért a legvégén is tudok magamról, csak reagálni nem tudok semmire + egyre elkentebb beszéd (pl a mellettem csörgő telefont se tudom felvenni ilyenkor)

- aztán kb 4-5-6 óra és nagyon lassan elkezd rendeződni az állapot egészen addig, amíg megint eszek. utána full levertség, mint akit agyonütöttek, és nagyon lassan visszajön a normális állapotom.

- ami érdekes, hogy esti órákban nem annyira visel meg az evés, de napközben 99%, hogy ez lesz a vége.

- mivel egyre gyakoribb, tulképpen most méár minden alkalommal ez van, kezdek aggódni, de persze sehol semmi ötletük. általában annyia válasz h "ilyen nincs", és ennyivel elintézve.


cukorra gondoltam, mérni még nem tudtam, de ez a teljes izomtónus-vesztés is jellemző a cukorra? és ha nem cukor, akkor mi lehet még? esetleg valamilyen epilepsziás mechanizmust kiválthat az evés?



2021. aug. 26. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt a háziorvosodtól kérdezd meg, még tegnap.
2021. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet a gyors vércukor szint emelkedés következménye. Jobb patikákban helyszínen mérnek vércukrot.
2021. aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hiába kérdezem én ezt bárkitől, nem hallott ilyenről, és így ilyen nincs. ennyi a válasz. a háziorvostól főleg. csak hát ...
2021. aug. 26. 09:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehetseges hogy cukor. Eves utan valoszinu nagyon felszokik a cukrod, szerintem is erdemes megnezetned!
2021. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

és a cukor megugrása jár ilyen tünetekkel?

nem a leesésekor szoktak rosszul lenni?

2021. aug. 26. 20:03
 6/11 A kérdező kommentje:
hát igen, ki kellene vizsgálni, de hol van olyan belgyógyászat, ahova nem kell beutaló és tényleg ki is vizsgálják pénz nélkül is?
2021. aug. 26. 20:11
 7/11 A kérdező kommentje:

de egyébként hogy zajlik a folyamat?


eszek, ezután felugrik a cukor, erre megindul az inzulin-termelés, ennek hatására pedig lemegy a cukor.


eddig jól gondolom, igaz? akkor ebben a folyamatban melyik az a rész, amelyik a leírt tüneteket okozza? pl magas vagy alacsony cukortól veri az embert a víz ? magas vagy alacsonytól kezd el gyengülni nagyon?

valaki le tudja ezt írni?

2021. aug. 26. 21:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem fogja leírni neked, mert random emberek az interneten nem fogják tudni megmondani mi bajod van, ki kell vizsgáltatni. Menj el orvoshoz, kérdező. Ha nem vesz komolyan, menj el másikhoz, ne hagyd magad lekoppintani.
2021. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

igen, ez lenne az ideális állapot. na de képtelenség. a sokadik után már az ember lefárad a hiábavalóságba.

eddig a "legnagyobb" belgyógyászati kivizsgálásom az volt, hogy a kedves bele nézett a torkomba és aztán megállapította h semmi bajom. na ... és ő a belgyógyász főorvos atyaisten. mit reméljek még? amit pedig itt is leírta, olyan szerinte nincs, mert éppen akkor jó volt a cukrom .. ennyi.


azért itt a neten is futottam már bele egész komoly emberekbe is, szóval sose tudni. lehet h előbb jutok itt érdemi infóhoz, mint egy rendelésen. épp elég baj, tudom, de hát mit tegyek? sajnos ez van. általános törvényszerűségeket azért a cukorral kapcsolatban, gondolom, le tud írni egy belgyógyász, vagy esetleg általános orvos is. (azaz hogy ezek a tünetek a cukor felszökésével vagy a leesésével jelentkeznek ...)

2021. aug. 27. 09:20
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
Nekem első blikkre a postprandiális hipotenzió ugrott be.
2021. aug. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!