Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rossz lehellet?

Rossz lehellet?

Figyelt kérdés

Kb 5napja itthon amikor anyukámnak beszélek mindíg panaszkodik de már messziről is h elviselhetetlen szájszagom van. Előtte nem volt ilyen soha.

Tény h van vagy 2-3 lyukas fogam de egyébként meg van hogy napi 3x mosok fogat, egész nap rágózok.

Még amikor rágó van a számban akkor is mondja.

Mi lehet ez??

Oké rossz fog,de eddig nem volt tőle rossz szájszagom, de tudom megkell csináltatni.

Mit tudok még most tenni használjak szájvizet?


2021. aug. 26. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szájvíz hosszútávon ugyanúgy nem segít, az alkohol tartalma miatt. Max ideig megoldás, mondjuk amíg el nem jutsz orvoshoz. Ha lyukas fog meg lesz oldva, akkor általánosságban nincs probléma. Orvosnak említsd a problémát, elmondja, ha lát valamit.

(Esetleg hídnál ragadt szennyeződések is lehetnek, de ha neked ilyen nincs, akkor ez kizárható)

2021. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szájszag indulhat a légutakból vagy a gyomorból is. A gyomorszáj elégtelen záródása (reflux, rekeszizomsérv), vagy bármilyen pangó, gennyes váladék a tüdőben (tüdőgyulladás vagy hörghurut esetén) is okozhat szájszagot, mint ahogy a krónikus arcüreggyulladás is -leggyakrabban mégis belső szervi megbetegedést kell keresni a háttérben. A rossz szájszag ugyanis utalhat előrehaladott máj-, vagy vesebetegségre is.
2021. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rossz étkezés, gyomorpanaszok, rossz mandula is okozhat. A nyelvedet feltétlen mosd meg mindig jól fogmosás után, rengeteg lepedék van rajta.
2021. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Anyukám azt mondja hogy szennyvíz szagú xd

Tényleg kiprobaltam azt hogy az ujjamon megpróbálom megszagolni és tényleg én is éreztem hogy olyan.

Soha nem volt bűzös a lehelletem..Nem értem.. remélem elmúlik

2021. aug. 27. 00:10
 5/5 anonim válasza:
Megoldódott a problémád?
2023. ápr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!