Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom pontosan mi a...

C0r3 kérdése:

Nem tudom pontosan mi a probléma. Rossz lehellet help (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit bonyolult lesz a kérdés. :D Szóval kezdjük az elején.


Probléma: Nagyon kellemetlenül érzem magam ha szemtől szembe beszélek emberekkel, mert úgyérzem mintha rossz lehelletem lenne. Csak akkor nem érzem ezt, ha rágózok, fogatmostam, szájvízeztem és utána nem kajáltam semmit.


Az sem biztos, hogy rossz lehelletem van. Eddig még soha nem panaszkodott senki. De valamiért eszméletlenül kellemetlennek érzem akárkinek a közelségét.


Kajálás után megváltozik a szájízem és ilyen fura lesz. Érezhető benne a kaja, de ilyen eltorzult béna formában.


Most pár lehetőség van, hogy mi lehet a problémám.


Első: Pszichológiai oka van. Ez abszólute lehetséges. Aspergerem van. Egész helyes vagyok, de nem merek emiatt közelkerülni lányokhoz. Mindig menekültem ezelől. Ezt most így egyelőre rakjuk félre. Még ha ez is a problémám akkoris fura, hogy ilyen szar szájízem van kajálás után. Jah és persze reggel. Komolyan reggel az első dolgom fogat mosni mert undorodom a lehelletemtől. Fhujj :DD De ez gondolom másnál is így van.


A következő lehetőség: Valamilyen betegségem van. Mittudomén nem zár jól a gyomorszájam, mandula vagy nemtudom.


Amit remélek tőletek: Remélem,hogy van olyan, aki küzdött már ezzel. És nem csak beképzelte. Végig szeretném nézni az összes lehetőséget mielőtt rátérek a pszichológiai részére. Ki szeretnék szárni mindent. El tudnátok mondani, hogy konkrétan kihez kéne mennem, és mit kéne megnézetnem?

Nagyon nagyon hálás vagyok :D


Sok szart kell rendberaknom belülről, de úgygondoltam, hogy ezzel kezdem.


Köszi, hogy beleolvastál :) Szép napot!



2016. aug. 8. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem reggel mindenkinek ez az első dolga :DD

És amúgy lehet, hogy tényleg csak beképzeled. Esetleg lehet rossz fog. Pl ha lyukas vagy épp mozog (bár nem tudom hány éves vagy :D ) szóval elég sok oka lehet

2016. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
18 vagyok. És rendszeresen járok fogászatra. :DD Fogszabim volt, rendszeresen volt kontroll. Max annyi, hogy fogkő nem volt szedve 1éve, meg van 1 tömött fogam. De ennek nem kéne problémának lennie.
2016. aug. 8. 21:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy elírtam az abszolútet. Feelsbad
2016. aug. 8. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt okozhatják a rossz fogak is. Ha vannak rossz fogaid, akkor azzal feltétlen menj el fogorvoshoz, és utánna minden nap moss fogat reggel és este. És ha kellemetlennek érzed a szájized étkezés után, mosd meg. Persze ha étteremben, vagy másnál eszel akkor inkább rágót készits be!:) Én is így voltam, mindig kellemetlennek éreztem a szájszagom, és az íze sem volt egy természetes. De mar sok fogamat rendbe tetettem és mosom, azóta nem érzem a számat rossz szagúnak. Előfordulnak helyzetek, de csak ha kihagyom a fogmosást. Ha jók a fogaid, akkor igen , okozthatja a rossz gyomorszáj zárás , vagy persze, az sem kizárt hogy a pszichológiai problémád. A megjegyzés amúgy mellékes, de valaki olyan előtt aki előtt nem szégyenled magad (pl. Anyukad, haverod stb..) meg kérdezheted néha hogy mennyire vészes a szájszagod. Remélem tudtam valamennyit segíteni, sok sikert a "gyógyulásban!:) "
2016. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rossz leheletet okozhat rossz gyulladt fog,fogkő...nézesd meg a fogaidat.Lehet idült torokgyulladásod,tüszős mandula,mandulakő...nézesd meg a torkod a gégészeten. A fehér lepedékes nyelv is okozhat rossz leheletet,ezért naponta tisztítsd meg a nyelved,hátul a nyelvgyöknél is.És reflux is okozhatja,érdemes lenne utánnajárni.Lehet,hogy kéne csináltatni gyomor tükrözést is.
2016. aug. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!