Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus utáni ,,fantomszag...

Koronavírus utáni ,,fantomszaglás"?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok, és egy igencsak kellemetlen problémával szenvedek.

Tavaly november 17.-én sajnos jött a hívás hogy pozitív lett a covidtesztem. Mindezekelőtt először is teljesen elment a szaglásom,ízlésem. Ez tartott körülbelül 2 hétig. Ezekután észre vettem hogy jönnek vissza az illatok,ízek, viszont egyáltalán nem úgy ahogy kéne. Ez napról napra egyre rosszabb lett, végül már odáig fajult a dolog hogy szinte a létező összes dolog ízétől/szagától hányni tudtam volna, még a sima levegő is büdös volt. Próbáltam tütelmes lenni, viszont már itt van 2021 Szeptembere, lassan 1 éve történt és még mindig semmi sem olyan mint régen. Ha most például valaki elémrakna bármit, fixen nem tudnám megállapítani szagról/ízről hogy mi az csukott szemmel.

Azóta egyébként sokat ,,javult" ez a dolog, tehát azért most már kevesebb olyan dolog van amitől rám jön a róka. A fokhagymát például imádtam, viszont most már nem bírom elviselni a szagát. Borzalmas..

Teljesen el vagyok keseredve. Mit gondoltok, szerintetek van még esély arra hogy valaha is újra a régi legyen az ízlésem?

Esetleg valahogyan tudnám ezt javítani? Érdemes lenne elmenni vele orvoshoz? A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2021. szept. 9. 00:02
 1/8 anonim válasza:
100%
Olvastam egy hasonló sztorit egy angol blogon. Az az illető elment orvoshoz, de sajnos az se sokat segített neki és a mai napig nem igazán javult a szaglása, ő szinte semmit nem tud megenni emiatt. Azt javasolnám, hogy ettől függetlenül te is menj el orvoshoz. Hátha nálad használ valami, amit javasolnak.
2021. szept. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Az orvos valóban jó ötlet. De érdemes utánaolvasni neten is, például a "szaglás tréning" nevű módszernek. A szaglás olyan érzékelés, a szaglóhám olyan érzékszerv, ami képes regenerálódni, az agy szaglóközpontja pedig megfelelő kondícionálással visszabillen a helyére. Én is csináltam(legalább is hasonlót) amikor elment a teljes szaglásom. Mondjuk én nem illóolajokkal, kicsit agresszívabb módszerekkel, mint például tormaecet, de ha neked van valamennyi szaglásod, csak nem olyan, mint kéne, akkor a szaglás tréning segíthet.
2021. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 1 éve estem át a covidon, és hasonló problémám van.Nálam hál istennek csak pár dolognak lett teljesen már szaga de azok nagyon durván Pl szintén a fokhagyma amit teljesen másnak érzek, illetve a margarinok szagától is hányingerem van főleg ami növényi alapú...fura szagot érzek rajtuk. A vöröshagymát is másnak érzem..ráadásul az izzadságot meg pont hagymaszagúnak érzem amit eddig nem olyannak éreztem.Szóval jól bekeveredett és nem is múlik
2021. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 9. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Februarban voltam covidos, 1 honapig egyaltalan nem ereztem semmit, majd csak bizonyos szintig jott vissza. A legtobb parfumot borzasztoan irritalonak erzem, fokent a ferfiakat es korabban nem tapasztalt szagokat is erzek. A masik gond, hogy nyilvan emlekszem dolgok illatara, amik most teljesen masok. Nagyon zavar, gondolkodom en is, hogy orvoshoz fordulok, de emellett probalom en is “edzeni” a szaglasom folyamatosan, ahogy a masodik valaszolo irja, talan javult is egy kicsit.
2021. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia, nekem ugyanez volt a problémám, miután elkaptam a Covid-ot. Én fél évet vártam, és utána elkezdtem egy szaglásterápiát, alább belinkelem neked a leírást. Nekem segített, majdnem 100%-osan olyan a szaglásom, mint előtte, pedig pár hónapja még én is csatornaszagúnak éreztem mindent, a húst nem bírtam megenni, mert úgy éreztem, mintha rohadna, stb. Sok sikert, remélem, neked is használ majd! :)


[link]

2021. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam tavaly szeptemberben volt a betegség, azóta folyamatosan füst szagot érzek. Néha már úgy vagyok, hogy megőrülök tőle
2021. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok ismét, elég sok idő telt el a kérdés kiírása óta, azóta se jött vissza a szaglásom/ízlésem :D Annyi hogy már megszoktam hogy semmi sem olyan mint a covid előtt. Már szinte nem is emlékszek milyen íze/illata volt a dolgoknak mielőtt elkaptam :/
2023. febr. 17. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!