Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy 10 éve rühös...

Lehet, hogy 10 éve rühös vagyok???????

Figyelt kérdés
Soha nem kapta el egy családtagom se, pedig gyerekem is született közben. Iszonyatosan viszket, főleg éjszaka. Ez a rüh tipikus tünete. Kerek kiütések fekélyes középpel és 5-6 mm hosszú repedések a bőrömön. Nagyon viszket, 10 éve kezdődött, de sokáig csak időszakos volt, egy-egy kiütés ami elmúlt. Most már tele a hátam, váll, lapocka, lábszár és nem múlik egy éve. Van néhány a könyökömön, kézfejen, nagyon ritkán az orromon a szememhez közel. Bőrgyógyász látta, szteroidos krémet adott seborrheas dermatitisre, ami segített amíg volt krém. Írásba nem adta a diagnózist. Üzemorvos szerint herpesz simplex. A hátamon és a lábamon??? SOTE bőrgyógyászat nem tudja, mert mire időpontot kaptam, pont tünetmentes lettem, csak a hegek látszottak a vakarózástól. Képet vittem, de az nem volt nekik jó. 10 éve hol előjön, hol elmúlik, illetve egy éve már nem múlik, de esélytelennek érzem, a vírus előtt se tudták diagnosztizálni. Tény, hogy meguntam őket és nem mentem jobban utánna. Csak most hirtelen jött nekem egy felismerés, hogy ez rüh. De olyan hihetetlennek tűnik, hogy soha senkim nem kapta el 10 év alatt. Viszont este őrülök meg a viszketestol. A háziorvosom most széklet vizsgálatot kert, tehát parazita gyanakszik. Azt hiszem ezért jutott eszembe, hogy basszus, ez mégis rüh lesz??? Gluténérzékenységre is gondoltam éveken át, de azt is kivizsgaltatni, á, nekem nincs időm a magyar egészségügyben tölteni a fél életemet.

2021. szept. 13. 03:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem
2021. szept. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat.
2021. szept. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem rühnek hangzik. Az elsőnek nem ezeken a helyeken jön ki, a tipikus előfordulási helyeket egy szóval sem említetted. Hajlatok, ujjak köze. 10 év alatt már sebesre vakartad volna magad, főleg hónaljban, és ágyékon.

Ráadásul nem a székletben tanyázik, hanem a bőr alatt.

2021. szept. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez vagy glutén, vagy hisztamin intolerancia lesz.
2021. szept. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sebesre vakarom magam, minden trikóm csupa vér. Tudom, hogy széklet én nincs rüh, csak a háziorvos vmi parazitara gyanakszik és innen jutott eszembe a rüh. Mivel éjszaka a legkinzobb és van hosszúkás járat szerű kiütés is, ezért gyanakszom. De igen, gluténérzékenységre is gondoltam, mert herpeszhez hasonlította az üzemorvos és azt találtam a neten, hogy gluténérzékenységre vannak herpesz szerű kiütések. Laktóz érzékeny is vagyok durván, ez is utalhat gluténérzékenységre.
2021. szept. 13. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Kép?
2021. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Történt valami azóta?

10 év hosszú idő.

2021. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, lejártak a beutalóim.:(

Iszonyat sok munkám van, nincs erre egyszerűen időm. A munkahelyemen kizsigerelnek. Jelenleg covidos vagyok, nagyon rosszul voltam, de az nem érdekel, a kislányom miatt aggódtam, ő hozta haza a suliból és aztán elkaptuk mi is. És még ilyenkor se hagynak minket békén, a főnököm megint hozzám vágott egy határidős melót, mert egy se...gfej és ő nem is tudná megcsinálni.

2021. dec. 13. 00:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Atopias dermatitiszed esetleg társul mellé? Vagy egyéb bőrbetegség?
2021. dec. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!