Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babájának volt epilepsziás rohama, de nem lett epilepsziás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos, voltunk kivizsgáláson, minden lelete rendben, viszont rettegek, hogy újra rohama lehet. Történt már valakivel hasonló? Tényleg lehetséges, hogy csak alkalmi roham volt ok nélkül és ezután nem lesz semmi baj?

2021. szept. 19. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lehet, de ezt orvossal kéne átbeszélned, aki nem csak a latint nyomja, hanem érthetően is el tudja magyarázni, mivel jár ez a "betegség".

Mik az esetleges megnyilvánulások,(pl. egyszerű absence roham is felismerhető, ha meglesz a gyakorlatotok),

mit kerüljetek (pl. villózó fények)

Aki bizonyítottan epis rohamot produkált, az bizony epilepsziás,

ha a továbbiakban egy életet leél tünetmentesen, akkor is.

Soha nem lehet tudni, későbbi élete folyamán milyen testi - lelki - fizikai stressz érheti, ami rohamot válthat ki, tehát jobb "tudni" róla.

Azaz nem tagadni, mert az semelyik korában nem segítség a gyereknek.

Orvossal beszélj először, egy kilenc hónapos gyerek esetében csak többet tudnak mondani!

Családban volt epis? Örökölte a hajlamot valamelyik felmenőjétől,

vagy tudjátok okát? (pl. szüléskor oxigénhiányos állapot...stb)

2021. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nemrég jöttünk haza a kórházból, az ok nem derült ki. Az EEG-n nem volt semmi, ezért azt mondták alacsony százalék esély van arra, hogy megismétlődik, de persze nem jósok és elmondták mit kell tenni ha rohama lenne. Azt mondták előfordulnak gyermekkori "jóindulatú görcsök". Családban nem volt senki epis, nekem aurás migrénem volt, ami annyiban hasonló, hogy tök random jön... Emiatt lettem pánikbeteg és most a kicsim miatt aggódom nagyon. Hallottam olyat, hogy valakinél szintén volt ilyen a babánál de 4 éve már és azóta nem jött elő. Tulajdonképpen ilyen pozitív sztorikról szerettem volna olvasni úgy biztatásképpen.
2021. szept. 20. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!