Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnék még segíteni...

Hogyan tudnék még segíteni magamon (székrekedés) ?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy úgy érzem, mintha egy beszorult székletdarab lenne bennem. Mellette van minden nap új székletem, van amikor kisebb, van amikor nagyobb, az ürítés után viszont a kemény széklet érzete mindig megmarad. Tegnap megpróbáltam, hátha egy dulcolax kúp segítene rajtam, de megint csak friss széklet távozott (nem sok), a régi pedig ugyanúgy bentmaradt. Tehetnék még valamit, vagy csak az orvos segít már rajtam ? Válaszokat előre is köszönöm :)

2021. szept. 19. 11:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy fiatal vagy bármi bajod lehet.
2021. szept. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha esetleg gondolod, akkor próbáld meg a frissen facsart zellerlét reggel éhgyomorra és igyál mellé fél liter vizet, de a leírtak alapján lehet, hogy belső aranyérrel van dolgod, viszont akkor lennél a legokosabb, ha elmennél egy proctológiai vizsgálatra.
2021. szept. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sztem megprobalok meg vmit otthon, de mellette a jovo heten egy orvost meglatogatok. Egyebkent azota is minden nap van szekletem, mondjuk mostanaba egy kicsit kevesebb.
2021. szept. 21. 10:23
 14/19 A kérdező kommentje:
Na az a helyzet, hogy továbbra is van naponta székletem, de az általában (heti 3-4-szer) darabosan távozik. Esetleg egy glicerines kúp segíthetne még rajtam szerintetek, vagy már tényleg csak a beöntés/kézzel eltávolítás segítene ? Elég sok ideje bent van szerintem az a darab.
2021. szept. 28. 23:11
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia.ugyanígy jártam,akkor csesztem el mindent.Azt hittem beszáradt széklet és hajtottam magam 3 hétig.Belső aranyeret éreztem és a begörcsölt végbélemelő izmot.Nem fájt és nem is vérzett,ezért gondoltam besült székletre...A sok hashajtástól már nehezen tudok menni magamtól wcre és az aranyérnek sem tett jót.Te hogy vagy azóta?
2021. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én ugyan úgy vagyok mint eddig. Kivéve, hogy tegnap egy kisebb hasmenésem volt, amikor is kicsi féreg-szerű darabokat székeltem. Lehetséges, hogy férges vagyok, vagy csak nem tudta a szervezet megemészteni a pomelót, amit ettem (annak is hasonló darabjai vannak) ?
2021. okt. 23. 18:27
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha férgek lennének akkor mozognának, de ennyi idő után ideje elmenni orvoshoz...
2021. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rosszul azóta, van székletem minden nap :)
2021. okt. 23. 23:16
 19/19 A kérdező kommentje:
Azóta elkezdett görcsösen fájni a hasam, úgyhogy ez lehet már tényleg nem játék... lesz orvos, ha nincs magán gyorsan akkor az állami. Bár mondjuk azt továbbra sem értem, hogy hogy férhetne ki a beszáradt széklet mellett az új széklet, főleg, hogy az eléggé nagy...
2021. nov. 1. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!