Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok?

Cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Egészhez hozzá tartozik, hogy volt egy nagylabor vizsgálatom ott 5.22 volt az ehgyomri cukrom… februárban 4.6 , áprilisban 4.4…


Gondoltam, hogy ma megmérem étkezés után kb. 50 perccel és teljesen kiakadtam 9.9 et mutatott a cukormérő.


Előtte egy hónapja kb. Néztem ehgyomorra étkezés után 1 órával meg 2 vel és nem volt ilyen magas soha… létezik , hogy 1-és típusú cukorbeteg leszek/vagyok? :/ volt a1c mérésem is meg májusban ott 5.3 körül volt az érték.



2021. szept. 21. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2021. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Melyik az igen? :/
2021. szept. 21. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Megmostad a kezed? Nem járt le a tesztcsík? Mindkét esetben lehet fals az eredmény.
2021. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen jó eredmények.

Étkezés után 12-ig mehet fel.

Nem vagy cukorbeteg. Ha az lennél, az éhgyomri bőven 8 felett lenne.

2021. szept. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Cukor kell gyümölcsökből jobb pékarumból , de nem a sok finomliszt csoki üdítő által . Vízzel teával kiürül , le is mozogható .
2021. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az éhgyomri érték számít, felkelés után mérd meg.
2021. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez normális. Ha nem is cukorbeteg valaki, nyilván evés után fel megy a cukra. 50 perc az kevés, szerintem tesztelésként egyszer mérd meg 1 órával utána, 1,5 órával és 2 órával utána is. Vagy egy nap mérd meg többször. Szóval pl. éhgyomorra, akkor pl. ebéd után 1,5 órával, akkor vacsora előtt mennyi... vagy csak szimplán random időpontokban egy nap folyamán. De most önmagában egy szám nem jelent semmit sem. Se azt, hogy az ember cukorbeteg, de azt sem, hogy nem. A cukorterheléses vizsgálat a legjobb. Ott pontosan látszik az eredményen, hogy mennyi volt a cukrod és a cukor hatásával mennyi lett, mennyire ment vissza...
2021. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!