Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vérvétel kimutatja a leukémiát?

A vérvétel kimutatja a leukémiát?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kislányom 4 éves és kedd este észrevettem a lábain több ütesnek kinéző lila foltot a hátán is volt pár és az egyik kezen egyszerre bevittem az ugyeletre ahol azt mondtak semmi baj... lehet a vírus miatt van mert kb. egy hete átesett egy kis víruson. Én nem nyugodtam meg így szerda délelőtt bevittem a gyerek orvoshoz ahol a doktornő megijesztett mert aztmondta mindenképp vérvétel kell neki másnap. Én ezt nem tudtam megvárni ezért elvittem a közelünkben lévő nagyobb városba surgosegire ahol vettek tőle vért ..itt is megijesztettek mert megkérdeztem hogy ugye leukémia nem lehet erre azt válaszoltak, hogy az is felmerül. Hála Isteneknek a verkepe teljesen tökéletes lett egy kicsivel sem alacsonyabb sem magasabb semmi. Másnap a vizeletet is megvizsgálta a háziorvos az is teljesen negatív. A doktornő elmondta, hogy O is nagyon izgult mert lehetett volna akár leukémia is de így, hogy a verkepe tökéletes hála Istennek nem kell ilyenre gondolni. A kis lila foltok kezdtek teljesen elhalvanyodni mint az ütések ahogy szoktak. De másnap vagyis tegnap, pénteken vissza kellett vinnem a surgosegire kontrollra ahol csak megneztek és elis johettunk mert teljesen elhalvanyodtak és nem jött semmi új panasz.

Sikerült megnyugodnom...de előbb a kislányom pisilt és semmi sem volt a térden aztán letérdelt a földre és így színezett pár perc múlva észre vettem a térden megint egy lila foltot...hát el sem kell mondanom mennyire megijedtem. Egy kis terdelestol tényleg belilulhat a térde? A trombocita száma teljesen jó egy kis eltérés sincs...ezért nem értem. A szájában is vannak ilyen kis fehér afta felek de ezek eddig is mindig jöttek neki mert rágni szokta a száját szóval nem is aftak hanem ilyen kis fehér nemtudom elmagyarázni mik ez lehet hogy ettől van ? Eddig nem figyeltem ennyire de ez utána az eset után többször is átvizsgálom egy nap tetőtől talpig...mivel a sürgősségi mondták, hogy figyeljem és ha van valami vigyem vissza. A párom most nincs itthon ezért nem tudok át utazni a másik városba most. Ezért felhívtam a surgosegit elmondtam, hogy jött ki egy új a térdenel miután térdelt. Persze nem orvos vette fel hanem asszisztens aki regisztrálja be a betegeket és O bunkon annyit mondott, hogy nem kell most ide futkosni ha egy egy új kijön neki. Biztos a terdelestol lett... De én most rettenetesen felek...ezek után szerintem érthető, hogy az orvosokban is felmerült az, hogy leukémia ráadasul nekem 2 éve hodgkin limfomam volt 12 kemoterápiát kaptam, az édesanyám nem rég halt meg korona virusban...szóval eléggé hipohonder lettem. Sok mindent kibirtam már de azt nem bírnám, ha a kislányomnak valami baja lenne. Elég volt már a sok rosszbol. Szerintetek lehet, hogy mégis nagy baj van? Így hogy a verkepe tökéletes? A surgosegin a doktornő aztmondta, hogy a leukémia is lassan kezdődik..értem én de a lila foltok nem maga a leukemiatol vannak, hanem már attól hogy alacsony a trombocita tudom mert nekem is verkepzoszervi betegségem volt. A gyerekorvos aztmondta, hogy olyan nem szokott lenni, hogy tunetek vannak és a vérkép meg tökéletes inkább olyan szokott, hogy tünetek nincsenek és a vérképben vannak elteresek. Van vagy volt valakinek ehez hasonló? Nagyon fehér a bőre lehet ezért látszik neki minden ennyire? Már azt érzem, hogy kezdek teljesen begolyozni. 😞



2021. szept. 25. 14:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
*Páthiás, autokorrekt kijavította, bocsi.
2021. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Akkor szted úgyis lehet baj, ha a trombocita normális?
2021. szept. 25. 16:24
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
jezusom... elmondta az orvos h izgult, h akar leukemia is lehetett volna de miutan meglatta a gyerek tokeletes verkepet, MEGNYUGODOTT H NEM AZ! hova fokozod meg?! en megertelek, h felsz, de az orvos megmondta hogy nincs problema. a gyerek lelkivilagat fogod ezzel tonkre tenni!!!
2021. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
93%

“A gyerek orvos másnap aztmondta nekem egész este nem aludt úgy izgult, hogy milyen lesz a vérvétele.“


Na ilyen azert szerintem nincs..

2021. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Hát pedig hidd el hogy van😀

Komolyan csak ilyen rosszindulatú emberek vannak itt?

Miért hazudnék ilyet? Hogy mered egyáltalán azt állítani, hogy hazudok. Képzeld jóban vagyunk a gyerekorvosunkal és ezt mondta...bármennyire is nem hiszed.

2021. szept. 25. 20:32
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, te magad mondtad, hipohonder vagy. Elmondták világosan, nincs komoly baja a kislánynak. Én is mindig tele vagyok foltokkal, mégsem szaladgálok a sürgire. Valószínű csak érzékenyebb bőre van.
2021. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%
Ki a rosszindulatu? Egyszeruen neked fejben problemak vannak, erre probalt itt mindenki ravilagitani! Nem rosszindulatusag, realitasnak hivjak! Vagy mit vartal, sirankozzon veled mindenki es nyugtatgasson a semmi miatt, ugy hogy a gyerekorvos mar mindezt megtette?!
2021. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
78%
Olvasd el Gypy Rose történetét. Kb ezen az úton haladsz
2021. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
18%

Hihetetlenek ezek a reakciók! Nektek van gyereketek?


Kedves Kérdező! Én a helyedben még elmennék egy hematológiai rendelésre, biztos ami biztos alapon, vizsgálja meg a gyereket és megnyugtatásképpen kérj még esetleg valamilyen specifikus vérvételt. Ha ott is minden rendben, akkor valószínűleg meg fogsz nyugodni. Nagyon nem valószínű, hogy a kislányodnak komoly baja van, de a saját megnyugvásod érdekében szerintem járj teljesen a dolog végére.

Ha kérdezhetem, nálad hogy derült fény a betegségre?

2021. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

19!


Nekem van. Kimondottan aggódó típus vagyok, kepes vagyok, de nem vizualizalok leukémiát pár folt miatt. Ugyanígy a hasmenésnél se ebolara gyanakszom es egy fejfájásnál se agytumorra tippelek. A kérdező beteg, komoly pszichiátriai problémája van, hogy azonnal sulyos betegséget képzel el a gyereknek. Ha így halad, az orvosok pedig elutasítják az alaptalam hülyeségeit, bizony oda isnjuthat, hogy szándékosan megbetegíti a gyereket. Olvass utána. Münchausen by proxy a mentális betegség neve. Ha elolvastad, utána keress rá Gypsy Rose Blanchard-ra.

2021. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!