Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Krónikus alvászavar, inszomnia...

Krónikus alvászavar, inszomnia: sok év után nem akar megoldódni, teendő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sok éve tartó inszomnia, örökös fáradtsággal, kimerültséggel. Az összes vénynélküli készítmény kezdve a melatonintól a különféle gyógyteák széles választékáig és vényes altatók kipróbálva, relaxációs módszerek is, 0 koffein-fogyasztás, mindenre kiterjedő vérvétel, pajzsmirigy hormon vizsgálata is.

Alvásvizsgálaton alvási apnoé diagnosztizálva, ehhez a gép beállítva és minden éjjel (egész éjszaka) használva. Az eredmény: 0 horkolás, de a fáradtság maradt. Az orvos sem érti, hogy miért nem használ.

Mi segíthet?

Edzés, mozgás sem segít.



2021. okt. 7. 16:49
 1/8 Senior Séf ***** válasza:
93%
Az egész mögött autoimmun fellobbanás húzódik meg. Ez egy rendkívül összetett folyamat, ami azonban rávilágít, mennyire összefügg minden mindennel. A lényeg címszavakban, hogy az áteresztő bél szindróma kortizoltúltermelsre sarkallja a mellékveséket. A hipotalamusz-hipofízis-mellékvese tengely mentén ez magával ránt mindent, így hormonális diszfunkció lép fel. Ráadásul a kortizol antagonistája a melatoninnak, azaz amíg jelen van, az alváshormont nem engedi érvényesülni. Márpedig az újabb és újabb rejtett stressztől folyamatosan termelődik.
2021. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kortizolt is megvizsgáltattam magánúton és normális volt, a pajzsmirigy TB-vizsgálat által nem támogatott vérvizsgálatát is elvégeztettem.
2021. okt. 7. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De kortizol profilt csináltattál vagy csak egy cső vérből nézték? Mert az nem ugyanaz. Nem mindegy, hogy milyen időpontokban, lelkiállapotban veszik le. Ráadásul nem csak egy alkalommal, hanem legalább 3. Érdemes lenne ezt megbeszélni endokrinológussal, hogy mit szól hozzá.
2021. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem hirtelen hogy a kortizollal kapcsolatban még miket nézettem.

Ételallergia-tesztet (szóba került autoimmun folyamat is) "kombinált panel" nevűt csináltattam, ami a drágábbik volt és azt mondták: "ez mindent tartalmazÁ" -> semmit se mutatott ki.

Ha tudsz - nagyon örülnék neki - szakembert ajánlasz? Magánban is akár.

2021. okt. 7. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok senkit, gyerek fronton dolgoztam. Klinikán úgy csináltuk, hogy beraktunk egy branült a gyereknek, levettünk belőle egy kortizolt, amikor jött, délelőtt, utána egyet este 22 órakor, és másnap reggel 6 órakor.
2021. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Más gyógyszerrel lehetne próbálkozni.


Pl nyugtató, álmosító antidepi (pl Mirtazapin, Valdoxan)


Atarax, Pegabalin is jó lehet.


Antipszichotikum kis adagban. Azért kis, mert a nagy adaggal túl sok alvás szokott gondot okozni.

2021. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezeket próbáltam.
2021. okt. 22. 07:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Olanzapin, Kvetiapin? Olyan nincs, hogy valaki még ezekkel se legyen álmos.
2021. okt. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!