Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon sok éve tartó alvásprob...

Nagyon sok éve tartó alvásproblémám van, sosem tudom magam kipihenni, bármennyit is alszom. Semmi nem segített, valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés

Hiába alszom akár 8-9 órát, nem tudom magam kipihenni, vagy azért, mert lefekvés után 2-3-4 óra múlva felébredek, vagy azért, mert eleve fáradtan ébredtem, bármennyit is aludtam. Napközben pedig állandóan fáradtságtól szenvedek. A jobb eset, ha éjszakai felébredés után vissza sikerül aludni, vannak ilyen időszakok, ezek rövid ideig tartanak, pár hétig, általában vissza sem sikerül aludni, pedig rendkívül fáradt vagyok. Intenzív edzés után is ugyanez a helyzet. Már 22 óra előtt lefekszem, mert ha 22 óráig nem aludtam el, utána már hajnali háromig nem is szokott ez sikerülni. Összes erre való (és reklámozott) patikai vény nélküli készítményt kipróbáltam, sőt, vényre kaphatót is, az sem segített, hosszú ideig nem is akartam szedni, mert nem szeretnék függővé válni ilyen szerektől. Különféle MLM értékesítés útján beszerezhető termékeket is kipróbáltam, amelyekről azt mondták hogy "az a tuti", de hiába, valamint nekem nincsen pénzem a felesleges kísérletezgetésekre, a méregdrága termékekre amelyek mögött csak az van hogy "hátha segít". Alváscentrumban történő vizsgálat szervi problémát nem mutatott. Melatonin sem segített.

Nem dohányzom, kávét, alkoholt nem fogyasztok, nem olvasok olyan regényeket, történeteket amelyek felzaklatnának, ilyen filmeket sem nézek. Bármilyen ötlet érdekelne, van valaki akinek hasonló problémája volt és megoldotta?



2015. jan. 1. 10:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem sem segített az általam korábban nagy becsben tartott Melatonin. Más szerekről meg hallani sem akartam ami nem természetes. Aztán DHEA tablettát vettem be napközben vagy éjszakára. Ez a hormon is csökken a korral. Ez bevált. Ezt előhormonnak is mondják, mivel olyan hormonokká alakul át a szervezetben, amiből éppen hiánya van. Tehát nem csak Melatoninná. Azt is hallottam a DHEA-ról, hogy Magyarországon beszüntették az árusítását. Ha így van, akkor jó nagy anti-emberek élhetnek itt ha ennek beszüntetését elrendelték, míg például a káros dohányboltok tucatjait meg megnyitják.
2015. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánaolvasok.
2015. jan. 1. 10:59
 3/20 anonim ***** válasza:

"Szereket" nem érdemes próbálgatni, mert azzal legfeljebb elfeded a problémákat és rontasz a helyzeten.


Elöször annak kellene utánanézni, hogy elég vitamint foygszatasz-e, mert ilyen oka is.


De amire inkább gondolok, az életmód kérdése. Minden nap (akármilyen idö van, a nimusz 20 fokban is, meg szakadó esöben/hóban is) naponta legalább egy órát sétálj kinn a szabadban. Megfelelöen felöltözve nem fázol és nem fázol meg. Ez idö alatt tényleg menj, elég gyorsan, szóval nem csak lödörögj és ne állj meg beszélgetni ezzel-azzal.

A másik gond valószínüleg az alvóhelyed. Lefekvés elött alaposan szellöztess ki (minimum 5-10 pecig teljesen nyitott ablaknál), és utána a füzést úgy állítsd be, hogy a szoba semmi esetre se legyen melegebb, mint 18-20 fok.

Sok esetben ilyenkor télen nagyon száraz a szobalevegö, ezért párásítsad vagy több, nagy vízigényü szobanövénnyel (pl vizipálma, dieffenbachia, szobapáfrány, filodendron, stb) - ez lenne a jobb megoldás, vagy ha nem megoldható, akkor párásítóval.


Emellett nem írtál arról, hogy sportolnál, ha nem, akkor kezdj el valamit.

2015. jan. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második választ is.

A leírásból minden stimmel, a vitaminok és a séta kivételével. Néha szedek C vitamint, D vitamint és B vitamint, de hááát az ideális nem tudom mennyi, valamint azt kapom meg a környzettől, hogy "kisgyerekeknek adnak ilyesmiket hogy fejlődjenek, csak tönkreteszed a szervezetedet a műanyagokkal".

Hetente egyszer edzem, tudom ez intenzív sportnak nem nevezhető.

Az kimaradt, hogy citromfű és egyéb teákat is próbáltam, de hiába.

2015. jan. 1. 11:09
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legnagyobb hiba ha valami szerrel akarsz hatást elérni. Mert még lehet is valaminek hatása, de rászoksz rögtön. Inkább a fekhely vagy valami mással lehet a baj. Ezzel kellene kisérletezni. Át tenni másik szobába esetleg. Vagy az ágynemű nem jó. Az is lehet hogy idegileg vagy kimerülve. Én például párnán nem tudtam aludni. Mióta egy plédet hajtok össze és azon alszok , semmi baj.
2015. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az 1-es vagyok. A szükséges anyag utánpótlása személyre szabott, vagyis nekem a DHEA segített, de lehet hogy másnak meg valami másból van hiánya.

A természetjárás is sokat segített nekem. Faluról városra költöztem, aztán ráébredtem hogy a kényelem ellenére milyen egészségtelenül élek. De aztán nyaranta nagy kerékpártúrákat szoktam tenni például a Bakonyban. Ez volt a legjobb gyógyszer és recept nélkül ingyen kapható. Nem riadtam vissza a több tíz kilométeres gyaloglástól ha tolni kellett a biciklit a dombok vagy a sár miatt. Rájöttem hogy az ember nem szakadhat el a természettől mert az egyenlő lenne a lassú halállal. Ha nem hivatalos ügyeket intézni megyek messzire, akkor kerékpáron megyek, akár 100 km-eket is tekerek. Csodát művel, a közérzeten, jó kedven, stb. Fel tudok szaladni a 10-edikre is úgy hogy utána nem lihegek. Az apám vasegészségének is a természetben való mozgás volt a titka, 92 évesen még maga kaszált a háza körül és senkinek nem adta volna át azt a számára örömöt jelentő "sportot".

2015. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Próbáltam már sokmindent, több mint két évtizedes próbálkozás után az embernek néha csökkenhet a lelkesedése.
2015. jan. 1. 11:19
 8/20 anonim ***** válasza:

A második vagyok és közel 60 évesen is fontosnak tartom a sétát.

Ha városban laksz, ott is lehet menni, csak ne a legforgalmasabb utakat válaszd, ha viszont olyan helyen, ahol elérhetö a természet, akkor jobb ott mozogni.

Nekem nagyon sokat segített a rendszeres napi séta, de ennél lényeges, hogy tényleg aránylag tempósan mozogj és legalább egy órán át.


A vitaminokat meg érdemes szedni, de lehetöleg ne a mindenhol kaphatóakat, hanem gyógyszertárban kérj olyat, amiben tényleg van hatóanyag.

2015. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 szamo77db ***** válasza:
A cukrod rendben van? Én cukorbeteg vagyok, 2-es típusú. És sajnos állandóan fáradtnak, gyengének érzem magam.
2015. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen, rendben van, mindig is rendben volt.
2015. febr. 22. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!