Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hirtelen egyensúlyvesztés,...

Hirtelen egyensúlyvesztés, megingás, erőtlenség, majd 4-5 perc után javuló állapot, de megmaradt fura zsibbadt érzéssel a fejben nagy gondot jelent?

Figyelt kérdés

Minden előzmény nélkül egysszer csak meginogtam, levert a víz, le kellett ülnöm, közben a fejemben viszonylag tompa fájdalom. 4-5 percig ültem (végig magamnál voltam), pihentem, az első felállási kísérletre megint meginogtam de talán kevésbé, a másodikra már ismét rendben volt az egyensúly és tudtam menni.


Azóta viszont egy tompa, zsibbadt fájdalom van a fejem egyik oldalán, és mintha gyengébb is lennék.


Tudom, h neurológiára kellene menni, de itt egy katasztrófa az ellátás, sztem nincs is neurológus, a háziorvost meg hagyjuk, még a rendszeres gyógyszereket se hajlandó felírni, mert "nincs ideje".


Ez a tünet mire utal? Feltételezem, valami agyi történés, de azon belül? és mennyire veszélyes? így 3 nap elteltével már kb mindegy vagy még mindig érdemes egy MR-t csináltatni vhol?

kösz



2021. okt. 12. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyengeség és zsibbadás még mindig fennáll?

Lehet egy átmeneti agyi vérellátási zavar de akár súlyosabb is.

Kezdetnek háziorvos és mond el mi történt. Ha nagyon aggódsz és nem vagy jól akkor ügyelet vagy sürgősségi.

2021. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ez a tünet mire utal? Feltételezem, valami agyi történés, de azon belül? és mennyire veszélyes? így 3 nap elteltével már kb mindegy vagy még mindig érdemes egy MR-t csináltatni vhol?"

Ezeket a kérdéseket nem itt kellene feltenned, hanem egy orvosnak. Nem látunk bele a szervezetedbe, ezért itt mindenki csak tippelgetni fog, amivel te semmivel sem leszel előrébb. Az általad leírt tünetek az enyhe, említésre sem méltó problémától a súlyosig, bármire utalhatnak... Fordulj a háziorvosodhoz vagy menj el egy magán neurológushoz.

2021. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nézd, háziorvos kb február óta elérhetetlen, a praxisából az emberek egymásnak adják-veszik a gyógyszereket, mert még azokat se írja fel, az ő beutalója nélkül pedig nem, lehet bekerülni szakorvoshoz.

a magán neurológus persze megoláds lenne, na de mióta volt a változás, már ő se adhat oep-támogatott beutalót sehova, szóval ezzel meg vagyok lőve akkor. kapásból 100-120-at ki kellene adni, sőt, többet a controllal együtt.

2021. okt. 13. 11:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs hogy elérhetetlen. Már régóta újra lehet menni rendesen, kivéve aki lázas és köhög,ők továbbra is csak telefonon jelentkezhetnek.

3. oltás is megy folyamatosan szóval bent kell lennie,neked meg menni és kész.Én még a pandémia alatt is végig el tudtam érni,sőt rendelésekre is kaptam beutalókat,amiket el is végeztek.

Ha február óta nem rendelne rendesen már rég elővették volna.

De ha ezt nem teszed meg akkor irány az ügyelet vagy a sürgősségi.

Egyenlőre egy koponya ct vagy MR kellene neked magánba (2 nap és kapsz időpontot) ami itt nálunk ct 25,MR 35 ezer ft azért az bírható.

Nagyon úgy tűnik csak húzod az időt és kifogásokat keresel.Ha nem aggódsz az egészségedért kár volt kérdést ki írni.

2021. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor te valami különleges helyen laksz, mert én csak a panaszokat hallom, és szó szerint sokaknak a rendszeres havi gyógyszerét se írja fel, feketén szerzik be! most erre mit mondjak? előveszik? ugyan ... ki venné elő?
2021. okt. 15. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!