Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már lassan fél éve fáj a...

Már lassan fél éve fáj a hasam, felvagyok puffadva és megváltozott a székelésem. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A problémák egészen pontosan Júniusban kezdődtek. Összeszedtem egy hasmenéses betegséget amire azt gondoltam egy gyors lefolyású szokásos vírusos megbetegedés lehet. Elmentem dokihoz aki probiotikumot és hasfogó port írt fel. A helyzet annyit javult, hogy már csak reggelente ment a hasam delután nem. Utána visszamentem a háziorvoshoz aki annyit mondott valószínűleg egy bakteriális fertőzésből maradt vissza egy kicsi a beleimben ez okozhatja. Felírt antibiotkum kúrát probiotikum nélkül.

Na mondanom sem kell, hogy tönkre tett mégjobban a kúra. A hasmenés ugyan elmúlt de homok sárgás, nyákos, puha állagú lett a székletem ami azóta már nyákmentes, de még mindig nem az igazi. Ami néha változik és normális lesz vagy szorulássá alakul. Puffadásos panaszaim hol vannak hol nincsennek, ilyenkor a beleim is görcsölnek. Állandóan fortyogó, buggyogó hangot ad ki és ez már lassan fél éve tart. Főként pszichésen visel meg a dolog mert, fogalmam sincs, hogy mi bajom lehet és a TB-s ellátás hihetelen lassú...

Ha alkoholt iszom akkor másnap iszonyúan csikar a hasam és megy is. A fájdalom érzet addig tart kb. amég ki nem hajtom magamból az alkoholt. Eddig ilyen nem volt, nem nagy mennyiségről van szó, ha keveset iszom is ez van. Nyilván azóta már egészségesebb életmódot folytatok, letettem a cigit, az alkoholt és sokkal többet mozgok.

Széklettenyésztésem negatív lett, gasztroenterológusnál voltam, 1 hónap múlva lesz gyomor illetve vastagbél tükrözésem. Ettől azért kicsit parázok, mert bódításban lesz a vizsgálat. Illetve a konzultáción a doktornő semmit sem mondott egyből a tükrözést javasolta.

Lehetséges, hogy csak a bélflórám borult fel, az egészségtelen életmódtól? Mennyi ideig tart a normális bélflóra egyensúly helyreállítása? Vagy esetleg komolyabb a baj és IBS? Remélem, kezelhető betegségről van szó. Fogalmam sincs, hogy mivel tudnám elősegíteni, hogy jobb legyen. Aki szenvedett hasonlóban neki, mit állapítottak meg, vagy mivel tudott a tüneteken segíteni? Minden választ és tapasztalatot meghallgatok ami ehhez kapcsolódik.


köszönöm szépen a segítséget!



2021. okt. 26. 15:41
1 2
 11/12 hisztynka ***** válasza:
91%
Elég erős, görcsös fájdalmaim voltak.
2021. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Biztos majd a tükrözésből derül ki. Lehet ételallergia, annál sok hasonló tünet van
2021. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!