Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terhesség alatti covid fertőzé...

Terhesség alatti covid fertőzés tapasztalat?

Figyelt kérdés

Jelenleg 27 hetes várandós vagyok, és enyhe légúti tünetek (orrdugulás, kevés szárazköhögés, részleges íz- szaglásvesztés) mellett covid pozitív antigén tesztem lett. 2 Pfizer oltásom van, az utolsót a 2. trimeszter alatt kaptam.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mennyire kellene ezzel most komolyabban foglalkoznom (azon kívül, hogy másnak ne adjam át)?



2021. nov. 9. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Azt nem értem, hogy erről miért nem szakembert kérdezel? Itt nem sok van, szóval egyszerűbb lenne orvost kérdezned.
2021. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annál sokkal komolyabban úgysem tudsz vele foglalkozni. A Favipiravirt nem szedheted be a terhesség miatt, az egyéb gyógyszereket is érdemes kerülni, amíg nem feltétlenül szükségesek. Kíméld magad, pihenj sokat, hogy kerüld a súlyosbodást, de remélhetőleg (sőt valószínűleg) úgyis ilyen enyhe tünetekkel megúszod. Ha mégis komolyabb tüneteid alakulnának ki, természetesen hívd az orvost a teendők miatt. Gyors gyógyulást kívánok!
2021. nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2021. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hálistennek jól vagyok!

Mindössze néhányszor kellett orrsprayt használnom az orrdugulásra, lázam, hőemelkedésem nem volt. Az ízlelés/szaglás is visszajött egy hét alatt.

Várandósgondozáson is voltam azóta, az orvos is azt mondta, hogy ha a tünetek nem indokolják, nem kell különösebben foglalkozni vele. Miután alapból erre a válaszra számítottam, ezért tettem fel itt a kérdést mások konkrét tapasztaltai után érdeklődve (reflektálva az első válaszolónak).

2021. nov. 16. 16:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Meleg mézes citromos tea,tyúlhúslves és vitaminok

Pihenj sokat

2021. nov. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Jólvan, örülök hogy könnyen túl lettél rajta. Körülöttem 3 kismama volt covidos az év előző felében, még oltatlanul, 7-10 nap rosszulléttel, vissza-visszatérő lázzal, de kórház nélkül megúszták. Gondoltam, hogy a nemrég kapott oltással neked könnyebb lefolyású lesz. További jó babavárást! 🙂

2021. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!