Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segíts.Gyomor gyulladás/hurut,...

Segíts.Gyomor gyulladás/hurut,bél gyulladásra ki mit tud ajánlani,ki mit szokott szedni,dokik mit szoktak felirni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Erős szúró érzés gyomornál,illetve nyomásra érzékeny a vastagbél es oldalt felül ilyen nyomó erzetem is van,mintha meg lenne dagadva a vastagbel,felül hasamnál látszik is,mintha a hasam ott be lenne esve. Mar kezd fájni jobb oldali része is a hasamnak.

Vastagbélgyulladást már diagnosztizáltak,de most gyomor,egesz hasam nagyon durván rossz.. hazi orvosom nem tud kb semmit,csak ha mondom neki mit írjon fel nekem,mert ez meg ez a bajom😅😅 ( tudom h vicc) 😅 ki melyik gyógyszert, kezelést mondanátok? ( diéta..természetesen azt tudom)



2021. dec. 27. 20:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Valami baktérium ölő gyógyszer, gyulladás csökkentő,antibiotikum kimondott ilyesmire? Valaki esetleg ? :) ki mit tud? Köszönöm
2021. dec. 27. 20:22
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Gasztroenterológushoz kell menned.
2021. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológiára kell menned a házi orvosok ilyet nem tudnak ellátni. Meg nem mindegy mi miatz gyulladt be, ezt csak tükrözéssel lehet megállapítani, sőt azt is hogy ez valóban gyulladás e.
2021. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia,köszönöm a válaszod!

Voltam,erre nem írt fel semmit... mondtam neki h lehet állandóan ez a helikobakterium vagy mi miatt lehetne? Annyit mondott rá,hogy: lehet,nem tudom,most már menjen mert mar jön a masik beteg..... ebből lehet gondolni milyen jó volt az egész, sehova nem küld, semmit nem ír fel,semmi... most Szegeden próbálok majd orvost találni erre..hátha.. csak addig is ki tudja mikorra kapok időpontot...több hét,és nagyon kész vagyok..😅

2021. dec. 27. 20:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Bő 1 hónapja volt tükrözésem, azt is én kértem mert már minden bajom volt akkor is...és csak megcsinálták,le van írva h gyulladas ,gyulladás, gyulladas...és löktek is kifele, de felirni nem irtak fel semmit,mert már a következő beteg várt a dokira altatasban vagy mi és rohant el.. úgyhogy itteni gasztrossal megszivtam sajnos
2021. dec. 27. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el magánrendelésre!
2021. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az lesz, Szegedre felmegyek inkább, és remélem kifogok egy kedves doktornőt..

De esetleg ha addig is, tud vki vmit rá megköszönném.

2021. dec. 27. 20:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt/van gyomorhurut/, reflux (allitólag, de legalábbis ott nem zár rendesen a nyelőcsőnél).


Nálam felírták gyógyszereket de igazából nem tudom segített-e az. :’D

( a tipikus protonpumpagatlo + sav csökkentő, ja egyenként nem volt savam, mert nem éreztem)


Nálam néztek a tükrözésen helikobacit is, az negativ lett, de okozhat az is gyulladást igen.


Okozhatnak bizonyos ételek is gondot. A diéta sokat segít amúgy. Elküldenek valszeg etelintollerancia/allergia vizsgálatra is.


Az a baj h elotte míg nem csinaltatsz etelintollerancia tesztet nem szabad diétázni. Pl a gluten/tej/laktóz gyakori, tud gondot okozni.


Ha épp gyulladt a bél akkor kerülni kell a fűszeres és a csípős kajákat is sajnos. Es a zsírosakat is. Pár napig próbálj meg ilyenkor extra kímélőén enni. rizzsel, jól át főtt húsok, húsleves.

2021. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!