Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájdalmas szorulás napok óta,...

Fájdalmas szorulás napok óta, rettenetes fájdalom. Kúp nem segít, hogyna lazíthatnám a székeletet?

Figyelt kérdés

Üdv!

4 nappal ezelőtt megpróbáltam üríteni, ám megerőlthettem odalent valamit, sikertelen próbálkozások után véres volt a papír.

Azóta rettenetesen fáj a “ nyomás próba “, inger az lenne de a fájdalomtól épphogy a vizeletet bírom kiengedni. Alhasam is fáj már, puffadt.

Úgy érzem beszorult valami és nem bírom megszülni, volt már egy évvel ezelőtt hasonló szenvedésem de a pezsgő kúp megoldotta.

Most ez volt az első amit próbáltam, mégsem segített semmit. Doki is csak ennyivel lerendezett, kúp, kúp aztán nyomjam ki. De nem bírom a fájdalomtól, már mozogni is nehezemre esik, hason nem bírok feküdni. Folyamatosan csikar, érzem hogy menni kell.

Amint nyomom már nyilal is a fájdalom, nem is merem megpróbálni.

Mi enyhíthet a fájdalman, illetve mi lazíthatja a székletet?

Köszönöm előre, elnézést ha össze szedetlenül fogalmaztam, aludni nem bírok tőle.

20/l



2022. jan. 6. 01:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Étolajat szájon keresztül nagykanállal. (Időskorú szomszédasszonyom volt ilyen helyzetben egyszer.)


Gyógyszertárban megmondják, mit kell tenni.

2022. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Gasztroenteorológiai szakrendelést érdemes felkeresni. Vagy proktológust.


Érdemes utánanézni ezeknek a kifejezéseknek az orvosi szótárban.


Minden jót és gyors gyógyulást!

2022. jan. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Glicerines kúp, és mellette igyál sok vizet, félóránként 4 deci mehet nyugodtan.

Ha félórán belül nem indul meg, akkor újabb kúp, ha rá egy órával még mindig semmi, akkor mehet a harmadik. Ez nem lazítja, de bevonja, és a sok folyadék hatására sikerül megszülni, bár akkor sem könnyű, de ha végre megindul, utána ok.

Vagy beöntés, lecsavart zuhanyrózsával, csak a cső, langyos vízzel, nem nagy nyomáson.

2022. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%

Mit értesz fájdalom alatt pontosan? Szúró, égő, hasító, folyamatos, vagy csak nyomásra? A végbélnyílásod fáj? Vagy az egész alfeled? Hasad melyik része?


Miután megfogadtad a fenti tanácsokat, próbálj meg lazítani egy nagy kád forró vízben, mert valószínűleg (ami nem csoda) rágörcsöltél a témára, és be vagy feszülve. Esetleg ha van valami nyugtató fürdősó, illóolaj, csepegtess bele, és ejtőzz egy félórát. És utána próbálj meg vécézni.

Drukkolok! Tudom milyen, nekem is volt ilyen 18 évesen, majdnem két hétig nem volt székletem, már hánytam, és csillapíthatatlan fájdalmam volt. Kórház lett a vége, kaptam infúziót, mert rohadtul ki is voltam már száradva. Elmúlt a fájdalom, de széklet még mindig sehol. Végül a hashajtó lekvár segített (ilyen néven lehetett kapni a patikában). És teljes életmódbeli váltás. Sok-sok víz és rost.

2022. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Megindulni megindulna, de annyira faj, hogy muszaj vissza tartanom.

Fajdalom:

Szuro, nyilalo, hasito folyamatos szinte, szavakba sem birom onteni.

Faj az alhasam, a vegbelnyilasom, belulrol is kozvetlen a nyilas felett, meg sem birom pontosan hatarozni.

Neha mar engem is gyotor a hanyinger, semmi etvagyam nincs, bar ehseg erzetet sem erzek.

Hashajto lekvar? Ez valami gyogyszerkeszitmeny?

2022. jan. 6. 10:45
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

Már nagyon rég volt, de patikában lehetett venni, és ez volt konkrétan a neve: Hashajtó lekvár. Gondolom, ma is létezik


Egyébként én a helyedben felhívnám a patikát, engem sokszor ők diagnosztizáltak, mert az orvos nem tudta...

2022. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg egy sebészhez se ártana elmenned vagy egy proktológushoz, lehet egy sérült aranyér is, ami sürgős beavatkozást igényel.
2022. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
#15: Pedig lehet érdemes lenne kibírni. Főleg 2-3 glicerines kúp, és sok víz után. Csak addig fáj, amíg az első megindul.
2022. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ez volt az:

[link]

2022. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

Ha alul fáj neki, hiába eszi a hashajtót.

Mert megindulna, de nem tudja kinyomni.

Kérdező! Ballagj vissza a sürgősségire, és sírj ki egy beöntést!

Holnap pedig foglalj időpontot proktológushoz!!

Én is voltam már, semmi extra, hidd el.

2022. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!