Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy rákom van vagy...

Lehet, hogy rákom van vagy túlgondolom?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt kezdődött. Foltok voltak a nyelvemen, ilyen térképnyelvszerűek. Elmentem vele a háziorvosomhoz, aki azt mondta, gomba van a nyelvemen és a torkomon, de nem adott rá semmit. Elmentem a fogorvosomhoz, aki azt mondta, semmi kórosat vagy nem odaillőt nem lát a számban, sem a torkomon, de ha visszatér, menjek vissza. Pár hét múlva visszamentem és továbbra is állította, hogy teljesen rendben van a szám, de ha aggódok, menjek el fül-orr-gégészhez. A héten el is mentem. Már voltak a következő tüneteim is: gombóc a torokban, torok kaparás, nehéz nyelés. Illetve ha megnézem a torkomat, azt látom, hogy aszimmetrikus és jobb oldalon szűkebb, és mintha amiatt nyelnék nehezen(az már akkor is ilyen volt, amikor a fogorvos látta). A fül-orr-gégész alapos volt, megnézte az orromat, a fülemet, a számat, tükörrel a torkomat, illetve kívülről is áttapogatta. Vett kenetet, megnézeti gombára és baktériumra. Azt mondta, nehéz megmondani, mitől ilyen a nyelvem, a torkomban viszont semmit nem lát, csak a gégefedő piros és duzzadt egy kicsit. Kijelentette, hogy gyulladás és daganat nincsen. Ha nem gomba, akkor néma reflux lehet, arra fog kezelni. Ennek ellenére én rettegek, hogy garatrákom van. Már pattog a fülem is, nyomást érzek az orromban, egyre nehezebben nyelek, az evés sem esik jól. Mit gondoltok, lehet mégis garatrák? Egyébként 25 éves nő vagyok, nem iszom, nem dohányzom. Ha baj lenne, hogy aszimmetrikus a torkom, azt valamelyik orvos észrevette volna? Lehet, hogy érezhető, tüneteket okozó daganatom van, de nem látta a fül-orr-gégész? Egyébként rettegek a halálos betegségektől, járok pszichológushoz is. Nem tudom megítélni a vélt betegségeim realitását. Kérlek titeket, segítsetek nekem ebben!

2022. jan. 7. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hihochonder vagy.
2022. jan. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*hipochonder
2022. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondta nem rák, akko higgy neki. Nekem novemberben jelentek meg foltok a nyelvemen, bepánikoltam, elmentem a Sote klinikára, mondták, hogy nem rák, térképnyelv. Azóta már kb. 5 orvos látta. De ugyanúgy elkezdtem én is érezni a gombocót a torkomban. Szóval szerintem nálad is a szorongás váltja ki a tüneteket. Én generalizalt szorongásos vagyok, járok én is pszichológushoz. Sajnos ez egy ördögi kör, a testi tünet felerősíti a lelkit és oda-vissza. Nekem az edzés szokott segíteni ilyenkor kicsit. Amúgy vérképed volt csináltatva mostanában?
2022. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

E-mailben tudok neked küldeni cikket róla és a gyógymódról.

Jóindulatú, gyulladásos folyamat!

2022. jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Bárkinek lehet rákja, olyan nincs, hogy valakinek biztos nincs. Ettől függetlenül te inkább hipochonder vagy. De attól még simán lehet rákod is.
2022. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
5. De ha az adott szervre vizsgálják, hogy van-e rákja, akkor azért elég valószínű, hogy ott nincs, ha azt mondja a vizsgálatot végző orvos...
2022. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondtad a pszichológusodnak ezt a félelmedet? Fix, hogy nem. Akkor?
2022. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze, mondtam a pszichológusomnak, de neki nem feladata eldönteni, hogy van-e szervi betegségem. Már cseng a fülem, nyomást érzek az orromban és nehezen nyelek. Ezek tényleh lehetnek ennyire erős pszichés tünetek? A fül-orr-gégész mindenképpen látta volna egy ilyen vizsgálat során, ha ilyen tüneteket okozó daganatom lenne?
2022. jan. 9. 20:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a vérképem teljesen rendben volt, a vizeletemben volt egy kevés aceton, de az orvosom azzal nem is foglalkozott, gondolom azért lehet, mert néha nagyon keveset iszom.
2022. jan. 9. 20:57
 10/12 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászati vizsgálaton derült ki, hogy hpv-m van. Az ugye szájban, torokban sem tud pár hónap alatt rákot okozni? (Ha esetleg ott is van, ezt nem tudom)
2022. jan. 9. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!