Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozza azt, hogy nagyon...

Mi okozza azt, hogy nagyon erős éhségérzetet érzek, egy - két erős hőhullámot, és már esnék össze?

Figyelt kérdés

Cukorra gondoltam, de semmi gond nem volt eddig a cukrommal. 39 éves nő vagyok. (Oltást nem kaptam eddig, mert voltam koronás, úgyhogy az sem).

Ha eszek/iszok valamit, elmúlik.


Az éhgyomri cukrom mindig jó.


2022. jan. 25. 11:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Most is leszálltam a buszról, és előjött. Nem tartott 1 percig, de nagyon kellemetlen, ijesztő. Reggel ettem, de már a buszon éreztem, hogy éhes vagyok.

Ittam pár kortyot, attól elmúlt (apenta gránátalma)

2022. jan. 25. 11:42
 2/16 A kérdező kommentje:
Vagy lehet pánikroham is?
2022. jan. 25. 11:44
 3/16 anonim ***** válasza:
Én szédelegni szoktam ha nem reggelizek, én első körben leesett vércukorszintre gyanakodnék, stimmelnek a tünetek.
2022. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De én reggelizek. Mindig. Ezért nem értem..
2022. jan. 25. 11:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Napközben is bármikor leeshet a cukrod. Akkor kéne mérbi, mikor rosszul vagy.
2022. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5! Ok. Csak az a baj, hogy olyankor nem vagyok rendelő közelében. És általában gyorsan eszek is valamit.
2022. jan. 25. 12:20
 7/16 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az éhgyomri cukrod jó, még lehetsz IR-es, ami emelkedett inzulinszinttel jár. Amikor túl sok az inzulin, leesik a vércukorszint és jön a rosszullét. Eszel-iszol valami jó szénhidrátosat, visszamegy a cukor a vérbe, ettől jobban leszel, aztán megint jön az inzulinlöket - olyan, mint egy hullámvasút.

Nekem is pont ilyen rosszulléteim voltak IR miatt, párszor el is ájultam. Diéta mellett már nincsenek.

2022. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hogyan diétázol? Csökkentett szénhidráttal?

Nekem terhesség előtt/alatt sr volt a cukrommal baj.


De attól még nincs kizárva, hogy IR-es vagyok.


Annyi még, hogy korona után Medrolt kellett szednem, amitől lett egy kis hormonzavarom. Ez is okozhatja?

2022. jan. 25. 13:52
 9/16 anonim ***** válasza:
7-eshez, sztem is IR lehet, ha nem olyat eszel ami lassu felszivodasu ch (pl cukor vagy feher lisztet eszel) akkor a mevugro inzulinszint is kivalthatbilyen tuneteket
2022. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Igen, low carb étrendet követek, emellett érzékenység miatt a glutént és a laktózt is kerülöm.
2022. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!