Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozza azt, hogy nagyon...

Mi okozza azt, hogy nagyon erős éhségérzetet érzek, egy - két erős hőhullámot, és már esnék össze?

Figyelt kérdés

Cukorra gondoltam, de semmi gond nem volt eddig a cukrommal. 39 éves nő vagyok. (Oltást nem kaptam eddig, mert voltam koronás, úgyhogy az sem).

Ha eszek/iszok valamit, elmúlik.


Az éhgyomri cukrom mindig jó.


2022. jan. 25. 11:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Lassú felszívódású szénhidrátot ajánlanátok?
2022. febr. 21. 18:46
 12/16 anonim ***** válasza:
Én elég sok zöldséget eszek napi szinten, elvileg azokból lassan szívódik fel a ch. Nem krumplira gondolok, hanem pl. gyökérzöldségek, hüvelyesek, salátába valók.
2022. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi, 12es!


Tudod, az a baj ezzel, hogy fizikai munkát végzek 12 órában éjjel is. Ezt nem tudom csinálni akkor, ha csak zöldséget eszek.

Muszáj ennem rendes szénhidrátot is, hogy bírjak dolgozni.

Raklapokat és 20 kilós dobozokat emelgetek.

Így is mostanában éjszakánként lesápadok és majd' elájulok.

Ha még nem is ennék, nem tudom, mi lenne a vége.

2022. febr. 21. 20:51
 14/16 anonim ***** válasza:
Lehet olyat is enni amiben boven van szenhidrat, csak lassu felszivodasu, pl basmati riza, barna risz, vagy vadrizs, de jo pl a bab, a teljes kiorlesu pekaruk (itt figyelni kell h minimum 70%-ban teljes kiorlesu legyen, pl pur-pur kenyer), jo pl a zab is, teljes kiorlesu fott tesztak is. Van azert boven valasztek
2022. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy csak zöldséget eszek :) A kérdés az volt, miből viszek be lassan felszívódó szénhidrátot. Ha változtatni szeretnél az étrendeden, mondok két érdekességet:

1. Energiát, erőt nem csak a szénhidrát adhat. Vannak low carb étrendet folytató sportolók is.

2. A ch felszívódását lassítja a fehérje, a zsír és a sok rost. Ha pl. egy szendvicsbe raksz sok fehérjét (főtt tojás, sonka, sajt) és rostot (zöldségek), sokkal tovább leszel jóllakott, és nem ingadozik annyira a vércukrod.

2022. febr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Inkább menj el orvoshoz és nézesd meg magad. Ha ez a probléma, beállítják az étrendedet is, hogy naponta mennyi ch-ra van szükséged hány étkezéssel elosztva.
2022. febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!