Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mitől lehet, Van erre...

Ez mitől lehet, Van erre bármi magyarázat ?

Figyelt kérdés

Rengeteget fekszem , de már 1 hete nem nagyon merek kikelni az ágyból mert azt figyeltem meg hogy ha teszek veszek hirtelen leesik a pulzusom , mondjuk 60-65 -el fekszem napközben felkelek 85-95, teszek veszek és állva 60!! Vagy elmegyek sétálni , hazajövök 100- körül ,10 percig teszek veszek veszek és 55 , ezek az értékek kb 5-6 mp ig vannak , aztán emelkedik 10 -el 15 -el , néha kis vagy nagy dolog közben is lemegy , vagy ásítás után. Volt már az órám szerint hogy 50-el támaszkodtam a falnak -rosszúl nem voltam de ez nagyon ijesztő , valahogy úgy érzem a nyakamhoz is köze van -mintha akkor aktivizálódna ha nem lenne megtámasztva. Eddig 3 hónapja mindennap sétáltam egy órát de már nem merek mert ott meg nagyon fölment 170 - de nagyon ideges voltam , egyébként 125-130 szokott lenni , érdekes mindig felkelés után van kb 3-4 órával.

Orvos nem tudja mitől lehet , azt mondja talán erős vagalis tényező , meg hogy 50-ig nem gáz , de egyszer lement 40-alá -amikor olvastam nagyon lehajtott fejjel - akkor azt éreztem , amikor felemeltem a fejem elmúlt.

Bocsi , hosszú lett. Biztos az jön majd pszichiáter , de hátha valaki mond mást is. Köszi.



#szorongás #pulzus #Napközben leesik #Fej-nyak pulzus kapcsolat
2022. febr. 9. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
De érzed is ezt vagy csak az órád mutatja?
2022. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van amikor érzem , nem azt hogy rosszúl vagyok , csak ilyen könnyedséget olyan nem tudom mihez hasonlítani olyan lebegős , de volt hogy épp töltöttem az órát és előre hajoltam -éreztem valamit -ott volt a pukseoxi és az is igazolta - ez tegnap volt állva 61 aztán 75 lett , amikor olvasás közbe eltompultam -kicsit nehezen ment az olvasás -letettem a könyvet és elmúlt - mondom mi a fene - megnézem az órám a pillanatnyi 64- volt de abban a 10 percben volt egy 37/min

Ha nem lenne óra meg pulseoxi valószínüleg csak néhe kicsit furcsán érezném magam más nem , de így ez nagyon kikészít.

2022. febr. 9. 15:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az órád nem pontos?
2022. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos több mint valószínű hogy pontos mert összehasonlítottam a pulseoximeterrel és a vérnyomásmérővel és szinte nincs eltérés max 1-2 bpm de az is csak késésben mikor melyik reagál gyorsabban a pulzus változásra
2022. febr. 9. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen orvosnál voltál vele?
2022. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kardiológusnál , pont olyan tipusu orálya volt mint nekem így nem vonta kétségbe az értékeket , ez a dolog nálam a furcsa alacsony értékekkel már 6 hónapja tart , de csak január óta van okosórám így addig elvétve mértem pulseoxival ilyrt , de amióta megvan az óra látok az egészben valami rendszert pl bármilyen fix testhelyzetben nincs ilyen kilengés , kivéve ha alacsonyan görnyedve ülök mozgás után elmarad a csökkenés ha viszonylag gyorsan utána fix helyzetbe kerülök - ha úgymond teszek veszek akkor nem , már rengeteg orvosnál voltam de szinte mind nem hitt nekem vagy pszichiáterhez küldött , most a legutolsó pacemaker akar berakni
2022. febr. 9. 15:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Oszt mi a fene baj van a 60-as pulzussal? Nekem 55, 10-tel több sajnos, mint 25 éve.
2022. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Neked is állva ?
2022. febr. 9. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, állva manapság olyan 60-70 között.
2022. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!