Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az epehólyag elkezd problém...

Ha az epehólyag elkezd problémákat okozni, akkor onnan már nincs visszaút?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt koleszterin lerakódásokat vettek észre egy hasi ultrahang vizsgálaton, de nekem egészen máig nem volt semmilyen problémám vele.


Továbbra sincsen kő, de februárban elkezdett fájni a borda mögött (4/10 erősségű), ami másfél hét után elmúlt.


Evéssel nem volt összefüggésben, viszont már karácsony óta nekem vastagbél gyulladásom is volt, kicsit furcsa összefüggés.


Két hét szünet után, múlt héten megint kezdett fájogatni, de most nem annyira, talán 1,5 / 10 erősségű.


Ilyenkor már borítékolható pár hónapon belül egyre erősebb fájások, és végsősoron a műtét?


2022. ápr. 20. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapból nem értem, hogy minek akarod megvárni mire annyira súlyos lesz, hogy sürgősségi műtétre szorulj?


Menj el kivizsgáltatni és tegyék meg a szükséges lépéseket mielőbb. A te érdeked.

2022. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ki van vizsgáltatva


gasztrós azt mondta, hogy nem az epe fájt


az ultrahangosok közül 2 azt mondta flegmán, hogy ki kell venni


egy harmadik azt mondta, hogy nem para

2022. ápr. 20. 11:57
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ultrahangosoknak nincs kompetenciája arra, hogy eldöntsék ki kell-e venni. A koleszterin lerakódások pontosan hol vannak?
2022. ápr. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem láttam a képet, de több is van


valószinüleg nem az epehólyag szája közelében mert akkor már el tudnák zárni a vezetéket


egyébként ha az ultrahangos talál valakiben egy 2-3 centis követ, akkor szerintem nem kompetencia kérdése, hogy ki kell e venni

2022. ápr. 24. 09:45
 5/5 A kérdező kommentje:
egyébként beszéltem egy gyerekkel, akinek hepatitise volt, és mellé choleocystitis, aztán bár nem is fájt neki, csak besárgult meg lázas volt, mégis egyből ki akarták venni a sürgösségin, aztán végülis a sebészeten mondták neki, hogy dehogy kell
2022. ápr. 24. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!