Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet trombózis? 1 hónapja...

Lehet trombózis? 1 hónapja szedem a fogamzásgátlót, az elmúlt két napban mindkét lábam fájt most már csak a bal térdem, ha mozgatom. Nincs bedagadva vagy elszíneződve.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 27. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:

tipikusan a térdhajlatban szokott fájni, amikor lépsz az adott lábaddal, ha trombózisod van.

Milyen fogamzásátlót szedsz?

2022. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Symiciát. Hát inkább a térdkalácsom fáj és mintha kisugarozna a hajlatba meg a bokámig.
2022. ápr. 27. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Volt teljes trombofília paneled nézve a Leiden mutáció és az általános vérvétel mellett?

(Leiden kb 20-30 ezer Ft

A sima vérvételt kiírja a házi orvos

Tombofília panel 85-100 ezer Ft)

2022. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Symicia sajnos az egyik legmagasabb trombózis (VTE) rizikóval járó fogamzásgátló.

Ez van az alkalmazási előírásban:

"A levonorgesztrelt, norgesztimátot vagy noretiszteront tartalmazó készítmények alkalmazása jár a VTE legalacsonyabb kockázatával. Más készítmények, mint például a Symicia alkalmazása esetén ez a kockázat akár kétszeres is lehet (...) Becslések szerint drospirenont tartalmazó kombinált hormonális fogamzásgátlót alkalmazó 10 000 nő közül 9-12 nőnél alakul ki VTE egy egyéves időszak alatt; míg a levonorgesztrelt tartalmazó kombinált hormonális fogamzásgátlót szedő nők közül körülbelül 6 nőnél történik ilyen."


Nem kizárt a trombózis, hívd fel az orvosod vagy a mentőket mindenképpen.

2022. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Befejezem a fogamzásgátlót. A 22. szemet 4 napja vettem be. Ha mégsem trombózis akkor meddig jelentkezhet ez a mellékhatás?

Felhivtam az orvosom azt mondta mivel nincs bedagadva a lábam és nem éles a fájdalom, nem valószínű, hogy az. De annyira félek, hogy mégis az. Most nem tudok kórházba menni van egy 10 hónapos kisfiam.

2022. ápr. 27. 13:31
 6/9 A kérdező kommentje:

Elírtam bocsánat 21. szemet….

És ha behajlítom akkor fáj.

2022. ápr. 27. 13:37
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

És a terhesség meg a gyerekágy alatt is végig rettegtél, hogy majd trombózist kapsz, vagy csak a fogamzásgátló mellett hülyültél meg?

Ugye tudod, hogy a terhesség és a gyermekágyas időszak sokkal jelentősebb rizikóval jár, mint a fogamzásgátló szedés...

Ha nincs bedagadva, akkor nincs trombózisod.

2022. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt úgy trombózisom, hogy nem volt bedagadva a lábam, csak fájt. Én elmennék orvoshoz. Próbáld meg megszervezni a gyerekfelügyeletet, a trombózis nem tréfa.
2022. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig menj el ügyeletre minél előbb, vidd a gyereket is, ha úgy van!
2022. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!