Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS lehet, vagy valamilyen...

IBS lehet, vagy valamilyen bélgyulladás, vagy milyen probléma?

Figyelt kérdés

Nincs semmiféle fájdalom, se puffadás. Sőt, gázok annyira nincsenek, hogy wc-zés közben fordul elő időnként csak gáz, azon kívül nem.

Tejtermékek nagy részétől több napos székrekedés, majd véres székletem van. Tehát nem fogyasztom őket. Némely tejterméket feldolgozás után bírom. Pl sajtot, tejszínt, főtt ételekben elkészítve. Búzalisztet is kerülöm ahogy tudom. Emésztésileg, és úgy általánosságban is jobban érzem magam ha alig fogyasztok.

Némely gyümölcs, nyers zöldség fogyasztása hasmenést okoz. Ráadásul ilyenkor olyan érzés, mintha a végbél utolsó szakasza, és a nyílás körül kimaródna.

Igen, bevallom, annyira félek a tükrözéstől, hogy inkább ezekre figyelve étkezem. Akkor ugyanis nincs is semmi problémám.



2022. máj. 12. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem inkább IBD-re gondoltál?
2022. máj. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem inkább allergiának tűnik.

De a tükrözést ma már bódításban csinálják, a felkészülés kellemetlenebb, mint maga a vizsgálat. Szerintem derítsd ki minél hamarabb.

2022. máj. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából ezeket a dolgokat kerülöm én is, mert jobban érzem így magam. De nincsen semmilyen diagnózisom, nem végeztettem ételallergia teszteket, mert egy vagyon lett volna.

Egyébként van néhány diéta és elmélet, ami szerint így kellene étkezni. Paleo étrend, Szendi Gábor könyvei - biohacker diéták - Steven Gundry könyvei, elmélete a növényekben lévő lektinekről:

,,A növényparadoxon című könyvében dr. Steven Gundry elismert kardiológus és szívsebész felfedi, hogy a glutén csak egy változata az elterjedt, igen mérgező, növényi alapú fehérjéknek, melyeket lektineknek hívunk. A lektinek nemcsak olyan gabonafélékben találhatók meg, mint a búza, hanem a „gluténmentes” ételekben is, melyeket általában egészségesnek tekintünk, úgymint a gyümölcsök, zöldségek, diófélék, babfélék és a hagyományos tejtermékek. Ezeket a fehérjéket a természet arra tervezte, hogy megvédje a növényeket a ragadozóktól (beleértve az embereket is). Emésztés során a lektinek kémiai háborút indítanak el a testünkben, gyulladásos reakciókat váltanak ki, ami súlygyarapodáshoz és komoly egészségügyi problémákhoz vezethet."

2022. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!