Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha kiderül, hogy tejcukor-...

Ha kiderül, hogy tejcukor- vagy tejfehérje érzékeny vagyok és ennek ellenére fogyasztok tejet, tejterméket, akkor az milyen problémákat okozhat? Gondolok itt bélgyulladásra esetleg, vagy elbutulásra, mint a be nem tartott lisztérzékenységnél.

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Már babakorban kiderült volna...

A baba nem hajlandó enni, sokat sír, nem jó a széklete, fáj a hasa, nem gyarapszik a súlya megfelelően.

2011. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem, ez sajnos (vagy szerencsére) nem csak babakorban alakulhat ki, nekem szülés után jött elő
2011. jan. 7. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A kellemetlen tünetek mellett a gyomrod is erős hanyatlásnak indul. Hiszen pont az a baj, hogy ezek az anyagok, amik allergének a szervezetedben, mint méreganyag vannak jelen. A ki nem diétázott dolgok először tönkreteszik a bélrendszert, aztán gyomor fekélyt, vagy vérzést is okozhat. Legalábbis nekem ezt mondta a doki, de lehet, hogy csak rám akart ijeszteni :)
2011. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gliadin válasza:

Kedves kérdező


Amennyiben tej Cazein,allergiád van és nem tartod a diétát az ellenanyagot termel a vérben.Minnél sűrűben találkozik a szervezet a méreggel anál súlyosabbak lesznek a tüneteid.Végül akár sokkotis kaphatsz mely az életedet veszélyezteti.


Amennyiben tej,laktózintoleranciád van ez aszt jelenti hogy nincs a vérben ellenanyag IgE vérvétel negatív abban az esetben a vékonybél bolyhai pusztulnak el ezzel megakadályozva az ásványi anyagok, vitaminok felszívódását,kialakul egy hiány állapot,tartós vérszegénység,fogyás, növekedés elmaradás,kialakulhat diabétesz,pajzsmirigy rendellenesség,daganat, rák, stb.


Bővebben: a www.liszterzekenyseg.in oldalán olvashatsz erről

2011. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!