Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbélrákom van?

Vastagbélrákom van?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben voltak kisebb-nagyobb problémák a beleimmel. Először a vérvételen kiderült, hogy vashiányos vagyok és magas a CRP, vagyis gyulladás van a szervezetemben. Ezek után vizsgálva lett a székletem, de abban nem találtak vért. Utána csináltak egy széklet kalprotektív tesztet, ami elvileg kimutatja, ha a belekben van a gyulladás. Nos, az pozitív lett és az eredmény alapján elég jelentős a gyulladás mértéke is. Még készült egy M2-PK teszt is, ami szintén pozitív lett. Nekem arról azt mondták, hogy azt jelzi ki, ha rosszindulatú daganat van valahol a belekben. Tehát most elvileg szinte biztos már, hogy rákos vagyok? Vagy ez mit mutat meg?

2022. jún. 2. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Ez CSAK AZT JELZI, hogy gyulladás van a belekben.
2022. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor ez az M2-PK teszt is csak azt jelzi, hogy gyulladás van a belekben? Akkor engem csúnyán átvertek, mert a teszt készítésekor azt mondták, hogy ez a vastagbélrák kimutatására alkalmas. Vagy az is lehet, hogy csak én értettem félre valamit.
2022. jún. 2. 20:14
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Mit mondott az orvos??


Miert pont rákot vizionalsz magadnak? Hipochonder vagy?

2022. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az orvos nem mondott semmit, mert késő délután kaptam meg a leletet és nem lehetett vele már beszélni. Ahogy írtam is azért kérdezem a rákot, mert én a nekem elmondottak alapján úgy értelmeztem, hogy az M2-PK teszt a rosszindulatú daganatok kimutatására alkalmas. És ugye nekem ez pozitív lett. Gondoltam megkérdezem, hátha itt tudja-e valaki, mert így most délután valahogy nem vágynék arra a hírre, hogy rákos vagyok.
2022. jún. 2. 20:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a vastagbélrák kimutatására használjuk, viszont pozitív eredményt okozhat maga a gyulladás is, mindenféle daganatos megbetegedés nélkül.


További vizsgálatokat fognak majd elvégezni, első korban valószínűleg tükrözést.

A helyedben nem aggódnék, nagyon valószínű, hogy a gyulladás miatt lett pozitív. Azért persze szükség van a további vizsgálatokra.

Hány éves vagy?

2022. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kolonoszkópia, egyertelműen eldönti mi a baj. De nem kell egyből a legrosszabbat feltételezni.
2022. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még elég fiatal vagyok, mindössze 20 éves, szóval annyira nem vagynék még egy daganatra. Ténylegesen lesz majd tükrözésem, akkor megvárom azt, hogy ott mit mondanak.
2022. jún. 2. 21:51
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
A fentiek alapján minimális az rák esélye, de nem nulla. Tehát a kérdésre a válasz az, hogy igen, lehet, hogy rákod van. A kérdésre a választ a vastagbéltükrözés után lehet megadni. A calprotectin (nem kalprotektív) inkább IBD-ben szokott pozitív lenni, nem rák esetén.
2022. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen inkább van IBD-d, mint vastagbélrákod, ami szintén elég kellemetlen, de a halálnál jobb.
2022. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2022. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!