Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi tehetek a sebbel?

Mi tehetek a sebbel?

Figyelt kérdés
A két farpofám közt keletkezett egy seb szerű akármi,mint egy pattanás,és időközönként kiszokott fakadni és ilyen rózsaszin “viz” jön ki belőle,nem fáj,egyszerűen csak kellemetlen mikor átüt a nadrágon,fertőtleníteni szoktam a sebet minden nap

2022. jún. 21. 06:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%

10-es:


A Betadine kenőcs a kórokozók széles köre ellen hatékony, fertőzések helyi kezelésére és megelőzésére alkalmas, kis vágott sebek vagy horzsolások, kis kiterjedésű égési sérülések esetén. Javasolt gombás vagy bakteriális bőrfertőzések kezelése, valamint felülfertőzött bőrfekélyek és felfekvések gyógyítására is.



Igen tartalmaz jódot. Ezt írtam is, hogy fertőtlenítő hatása is van.

E melett fertőzések gyógyulásához is hozzájárul. Furunkulus esetén a betadin megfelelő választás.


Viszont ha pilibionàlis ciszta ( Ami szwrintem valószínűbb ) akkor antibiotikumos kezelés kell, extrém esetben orvos nyitja meg a genny távozásának elősegítése miatt.


Ez akkor alakuk ki, ha sokat ül az ember, beizzad, nem megfelelő pamut alsó neműt hord.


A gyógyuláshoz orvosi segítség kell, és elég hosszasalmas is sajnos.

2022. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Most voltam orvosnál,a “seb” az gennyezik,folyik belőle kaptam antibiotikumot is,és valami Ciprocinalt is
2022. jún. 21. 09:10
 13/36 A kérdező kommentje:
Ja és azt mondta hogy ezzel nem tud eküldeni sebészetre,mivel hogy nem látszik annyira
2022. jún. 21. 09:11
 14/36 A kérdező kommentje:
Álló munkát végzek,meg keveset ülök,autóban a legtöbbet szerintem ami 30-40 perc naponta
2022. jún. 21. 09:12
 15/36 Senior Séf ***** válasza:
100%
Furunkulus is lehet.
2022. jún. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum mellé erősen javasolt a normaflor. Remélem az orvos erre felhívta a figyelmed.


Jobbulást.

2022. jún. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Probioticumot írt ki mellé
2022. jún. 27. 07:48
 18/36 A kérdező kommentje:

[link]

Hétvégére elmult a gennyezés,de szerintem újra fog,jelenleg így néz ki,mint egy pattanás

2022. jún. 27. 07:54
 19/36 anonim ***** válasza:

A Ciprocinal is antibiotikum, ami kizárólag bakteriális fertőzésekre jó.


A másik antibiotikum mi?


Kép alapján ez biztos, hogy nem furunkulus.

2022. jún. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Probiotic (hemofarm)

Hát en nemtudom mi ez őszinten.. nemtudom hogy ki-e nyomjam vagy mi legyen vele

2022. jún. 27. 08:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!