Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenés-szerű emésztés?

Hasmenés-szerű emésztés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


24 éves fiú vagyok.


Tegnap óta puffadok, feszít, alhasi diszkomfortérzésem van, mocorog a hasam. Kb 4-5 óránként kell wc-re mennem (éjszaka is), de a diszkomfort érzés állandó. Nem teljesen olyan, mint a hasmenés, mert mint írtam, ritkábban is kell, illetve nem olyan érzés, hogy valami mindenáron ürülni akar, aztán jönne a megkönnyebbülés érzés. Inkább olyan, mintha most ilyen lenne az "alap" emésztésem. A széklet híg, de nem teljesen, kb. sár állagú, és elég sötét barna (de nem fekete). Ma reggel már mintha enyhe hányingert is érzenék.


Vettem be Normaflore-t, de nem segített.


Munkahelyemen friss vérvizsgálat és hasi ultrahang nem mutatott eltérést. Refluxom miatt 1 hónapja voltam gyomortükrözésem, az rekeszsérvet mutatt ki, meg gyulladást, de egyéb eltérést nem. 1 éve volt vastagbéltükrözésem, teljesen negatív (de 5 évvel ezelőtt colitis chronica aspecifica minoris gradus-t állapítottak meg).


Post covid tünet lehet? Még nincs 3 hónapja hogy koronavírusos voltam, de be vagyok oltva 3x, és a fertőzés alatt nem volt semmi hasi panaszom.


Ma megyek az orvoshoz, csak addig is tudni szeretnék legalább lehetőségeket.


Mégis mi okozhatja? Nagyon meg vagyok ijedve.


Köszönöm szépen a válaszokat!


24, F



2022. jún. 22. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nyáron is gyakoriak az emésztőszervi vírusfertőzések, amik transzformálják a bélflóra baktériumait. Ilyenkor a diéta, széntabletta is segíthet valami enyhe fertőtlenítőszerrel (pl. keserű tea) párosítva.
2022. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már 3 napja tart, és teljesen változatlan. Van, hogy 1 óránként kell 1x menni wc-re, de van, hogy fél napig egyszer se. Ellenben mindig pépes, de nem teljesen híg.


A háziorvos szerint már minimum javulnia kellett volna. Biztos, hogy gyulladás, csak nem tudni, hogy fertőzéstől (valószínűtlen) vagy krónikus... :(

2022. jún. 24. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez óriási. :D vagy rosszat ettél vagy valami vírusfertőzésed van. Igyál sokat, és diétázz pár napig. Tudod főtt krupli, főtt rízs, pirítós stb. Ha nem kezdesz el hányni akkor ennyi. Pár nap múlva kutya bajod sem lesz. Ha hányni kezdesz akkor komolyabb vírusfertőzés de 1-2 nap alatt átfut az emberen. Fontos hogy nehogy kiszáradj, inni, inni, inni....lehetőleg szensavmentes asványvizet. Utólagos covid tünet nincs ilyen. Megijedve majd akkor legyél ha egy hónapja vannak ilyen tüneteid. Más ennyivel orvoshoz sem megy. A normaflore meg nem gyógyszer hanem probiotikum. Több hét után hat ha egyáltalán van barmilyen hatása. 1 adagtól mit vártál de komolyan :D
2022. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Stressz is okozhat ilyet. Én nem futkostam ilyennel orvoshoz. Oké hogy te elmentél de azért pánikba esni nem kell.
2022. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
Ne idegeskedj. El fog múlni. És jobban leszel.
2022. jún. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos van rá okom, 5 éve volt egy nagyon enyhe bélgyulladásom, arra is 4 hónapig szedtem gyógyszert. Sajnos úgy tűnik, kezd visszatért...
2022. jún. 25. 07:27
 7/7 anonim ***** válasza:
De hát akkor is meggyógyultál akkor mitől félsz most? Ha stresszelsz az eleve csinál ilyen tüneteket. Relax. Nem lesz semmi baj.
2022. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!