Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igf-1 szint ha magas az mit...

Igf-1 szint ha magas az mit jelent ?

Figyelt kérdés

Nem nagyon találtam róla semmit,de mivel nőttem 5 centit ezért kérték a vizsgálatot.

Érték:

502,3 (123-389)



2022. jún. 28. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

IGF-1 (insulin-like growth factor 1) a májban nagyobb mennyiségben termelődő növekedési faktor (máshol is termelődik), mely a vérben is mérhető szintet ér el (ezért hormonnak minősül). Növekedési és inzulinszerű hatósai vannak. Termelését a növekedési hormon fokozza (growth hormon: GH). Magas szintje normálisan gátolja a növekedési hormon termelését az agyalapi mirigyben.

"Az IGF-1 egy olyan hormon, amely a növekedési hormon (GH) hatásait irányítja a szervezetben. Az IGF-1 és a GH együttesen elősegítik a csontok és szövetek normális növekedését. A vér GH-szintje a nap folyamán ingadozik az étrendtől és aktivitási szinttől függően."


"A normálisnál magasabb IGF-1-szint gyermekeknél gigantizmust (óriásnövés), felnőtteknél pedig akromegáliát jelenthet. A gigantizmust és az akromegáliát leggyakrabban az agyalapi mirigy daganata okozza, amely egy kis szerv az agy alján, amely számos funkciót, köztük a növekedést is irányítja."

2022. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,már voltam orvosnál, Augusztus 2 MRI.

Daganat gyanús vagyok .

2022. júl. 7. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég nagy valószínűséggel akromegália.

Nekem is az van .

Írj rám ha gondolod.

2022. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom gyerekek. Ez súlyos?
2022. júl. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végülis egy ritka betegség amit az agyalapi mirigyen lévő daganat okoz,ami hormont termel,és ezáltal van aki magasabb lesz,nekem a lábam 40-ből 43 lett nő létemre
2022. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!