Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak ha nagyon fáj?

Mit csináljak ha nagyon fáj?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel elkezdett nagyon fájni a torkom (utána egész nap kint voltam a szabadban és este értem csak haza) és már estére elkezdett mégjobban fájni a torkom (alig bírok nyelni) és a fejem is elkezdett fájni és a hasam is.

:(

Nincs itthon semmilyen gyógyszer és ma nincs nyitva a doki sem úgyhogy valami házi megoldás kellene.

Előre is köszönöm a válaszokat <3

/L


2022. júl. 17. 00:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Meleg tea, ha van, mézzel

Aszpirin, neocitran, ha van, bár írtad, hogy semmi nincs, de azért hátha

Próbálj ne a hátadon aludni, mert úgy könnyebben kinyílik az ember szája, és úgy lélegezve csak még többet árthatsz

2022. júl. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Sós vízzel gargalizálás. De fel nem bírom fogni, hogy miféle csökkent értelmű család az, ahol nincs otthon fájdalom- és lázcsillapító! Mint ahogy azt se, hogy miféle csökkent értelmű ember az, aki direkt megvárja az éjszakát, nem ám még este jön rá, hogy gyógyszer kell neki, amikor még tudna is segíteni magán.
2022. júl. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm

#2 egyedül élek és nem élek gyógyszereken ;)

+ Nagyon ritkán vagyok beteg az elmúlt pár évben most vagyok először beteg.

A szüleim és a testvérem másik városban élnek. Én pár hete költöztem és egész nap kint szoktam lenni hogy minél jobban megszokjam az új környékét

<3

2022. júl. 17. 00:54
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy levél fájdalomcsillapító otthon tartása meg a gyógyszereken élés nincsen egy lapon említhető közelségben egymáshoz. Az előbbi a minimális lakásfelszerelés kötelező része! Ha baromian fáj mindened, akkor pedig nem lófrálsz kint.
2022. júl. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Reggel fájt.. és utánna estére kezdett nagyon fájni ;)

Én nem szoktam semmi ilyesmit itthon tartani (és amikor a szüleimmel éltem ők sem sűrűn tartottak otthon ilyeneket)

:)

2022. júl. 17. 01:09
 6/21 A kérdező kommentje:
"""Tegnap reggel elkezdett nagyon fájni a torkom (utána egész nap kint voltam a szabadban és este értem csak haza) és már estére elkezdett mégjobban fájni a torkom"""
2022. júl. 17. 01:10
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban viszont igaza van a másik válaszolónak is, hogy sosem árt, ha van otthon néhány alap gyógyszer, pl láz és fájdalomcsillapító (esetleg fejfájásra külön is), nőknek görcsoldó, strepsils, neocitran is nálunk az alap kategóriába sorolandó

Ha bármi van, jó, ha van mihez nyúlni

Egyébként jobbulást!

2022. júl. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7 soha nem voltam "hasfájós" :)

De azert köszi

2022. júl. 17. 01:26
 9/21 A kérdező kommentje:

De bár a fejem és a hasam szerintem tudom miért fáj (mivel tegnap reggel ettem csak és azóta semmit sem:/ )

A torkom meg fogalmam sincs mivel napi 2/2,5,liter vizet meg iszok (úgyhogy nincs folyadék hiányom )

2022. júl. 17. 01:33
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, mert elkaptál egy vírust vagy baktériumot. Merthogy a torokgyulladást az okozza. Azért egyél pár falat valami könnyűt, ha bírsz.
2022. júl. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!