Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan aki eltitkolta...

Van itt olyan aki eltitkolta betegségeit egy állásinterjún vagy üzemorvosi vizsgálaton?

Figyelt kérdés
2022. júl. 29. 19:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki hivatásos sofőr, vagy veszélyes gépeket kezel, akkor ne titkoljon el semmit, mert mások életébe kerülhet. Nyilván az orvos fogja tudni, hogy az az adott tünet vagy betegség kihatással lehet-e a munkájára. Persze főleg alvászavarral, szédüléssel, magas vérnyomás sál, rohamokkal járó betegségeket nem szabad eltitkolni, mert veszélyezteti mások életét.
2022. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%
Nekem annyi bajom van, hogy a felét nem szoktam elmondani, nem azért mert eltitkolom szándékosan hanem mert nem látom jelentőségét. Egyébként meg ha az embert 25 betegséget felsorol a végén még alkalmatlannak nyilvánítják. Nyilván nem arra gondolok hogy valaki buszsofőr és félig vak, de én irodai munkát végzek és semmi olyan bajom nincs ami miatt nem tudnám ellátni. Az üzemorvos meg kizártnak tartom, hogy mind a 250 alkalmazott orvoslátogatásai utána fog nézni a neten. Ahogy látom pont nem érdekli. Van vérvétel, vizsgálat ha betegszabin voltál hosszútávon arról beszélgettek megnézi a leleteket esetleg aztán ennyi.
2022. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%

Ami nem fontos a munka szpontjából pl a cölim nem mondom.


De ha pl pékségbe mennék dolgozni - NEM mennék -, akkor nyilván mondanám, mert liszttel nem dolgozhatok, vagy max. maszkban.

2022. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Én semmit nem mondok el, az EESZT-t meg le kell tiltani. Ostobák az üzemorvosok, a szakorvosommal megbeszélem, ő tudja mit dolgozom és kontrollálja a betegségem. Ennyi.
2022. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szorongásos depresszióm miatt fizettem külön az orvosnak egy papírért ami igazolta h minden oké és h nem szedek gyógyszert mert így nem dolgozhatok pl éjszaka, magasban, v nehéz gépekkel. Továbbra is szedtem a gyógyszereket…
2022. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos tudja mit kockáztat, ha megadja az alkalmasságit.

Laza hely lazább döntés, veszélyes hely komoly döntés részéről.


Nálunk 86 éves ember is dolgozik, mert muszály neki, 100 kilókat "emelgetek" vele 38 Cls-ben, a 32 éves bodybuilder munkatársam meg összeszrja magát ugyanitt...


10.-nek: "de szerintem itt Nyíregyházán több év,mire diagnózist kapok." üdvözöllek a csapatban, itt Pesten sem különb a helyzet :(

2022. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbbi munkahelyemen gyárban sima álló, nem nehéz fizikai munkára lazán elküld a fenébe az üzemorvos akkor is, ha csak egy kicsit magasabb vagy alacsonyabb a vérnyomásod. Ilyenkor már az allergiámat sem vagyok hajlandó elmondani. Mert ilyen olyan papírokat még nekem kell beszerezni, hogy mehetek dolgozni alacsony vérnyomással, meg szénanáthával. És ha nagy szerencsém van és kapok róla igazolást, hogy ez "kordában tartható", akkor az üzemorvos is szájhúzással, de megadja az igazolást.
2022. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!