Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okoz nap mint nap, hónapoko...

Borosuveg kérdése:

Mi okoz nap mint nap, hónapokon át a fejen és a mellkason fájó, besugárzó izomgörcsöket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hónapja kezdődött, hogy a fejemen besugárzó fájdalmat éreztem a fejtetőmön, a szemeim körül és a halántékomnál. Több hónapja tart már. A közös bennük az, hogy izomgörcsök okozzák, kívülről sugárzik be a fájdalom, tudom maszírozni és mindig szimmetrikusan jelentkezik a másik oldalt ugyan ott. Minden nap jelentkezik és elég kellemetlen. A mellkasom felső része is görcsös, amik szintén szoktak fájni.


Voltam vérvételen de semmi, magnéziumot,kálciumot, D vitamint szedek minden nap. Renszeresen sportolok. A háziorvos szerint stressz okozza, de nincs sztessz az életembe. Amikor elkezdődött, nem volt semmilyen változás az életemben.


Esetleg valaki tapasztalt hasonlótés kiderült, hogy mi okozza a görcsösödést?


Előre is köszi!



2022. júl. 30. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Neurológiára kérjál beutalót.

Amúgy meg valószínű beképzeled.

2022. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azt hogy beképzelem, az kizártam, ugyanis ahol eddig fájt, ott minden esetben éreztem egy izomgörcsöt. Amikor bekentem lóbalzsammal, az enyhítette a fájdalmat.


A neurológiát viszont megpróbálom.

2022. júl. 30. 10:43
 3/17 anonim ***** válasza:
b komplexel is próbálkozhatsz a felsoroltak mellett hátha. Meg a cinknek is van némi köze az izomműködéshez.
2022. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ezekkel mindd próbálkoztam.


Jelenleg is szedek magnéziumot, cinket, szelént, B vitamin komplexet, D vitamint, és Kálcium triót, amiben sok minden van, de nem segítettek sajnos. Ezért is vagyok tanácstalan, mert ezek szerint nem átlagos dolog idézi elő ezt

nálam.

2022. júl. 30. 13:46
 5/17 anonim ***** válasza:
A D vitamint mióta szeded és milyen adagban? Az is okozhatja. Nyár van, süt a nap. Ilyenkor nem javasolt a D vitamin hacsak nem egy sötét pincében élsz elzárva a fénytől. A helyedben addahagynám. Zsírban oldódó vitamin amit elraktaroz a szervezet. Túl lehet adagolni étrendkiegészítőkkel. Nem kell elhinni a reklámokat hogy ennyi meg annyi kell belőle allamdóan. Nem kell annyi, és nem folyamatosan. A gyártók csak rád akarják sózni a terméküket.
2022. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ezeket 1 hónapja szedem, a tünetek 3 hóbapja kezdődtek.


MG 1000 mg

CA 500 mg

D citamin 3200 mg

B vitamin 20 mg

cink 15 mg

2022. júl. 30. 15:04
 7/17 anonim ***** válasza:

B vitaminból elég sokféle van.

Még a panangin jutott az eszembe a magnézium helyett. Abban kálium is van. Iszol eleget?

2022. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Naponta több, mint 3 liter vizot iszok, a Kálcium trioban is van kálium elvileg, meg sok egyéb is.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat azért:) Én is agyalok még ezen.

2022. júl. 30. 16:04
 9/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Nekem is volt már mindenféle hülye tünetem amit teljesen banális dolgok okoztak. Esetleg a gerinceddel nincs gond vagy a nyalcsigolyákkal. Hátad n szokott fájni? Mert a gerincben is becsípődhet valami ami fajdamat okoz a hasban melllasban övszerűen. Meg olyat is tapaszraltam már hogy a gyomromban beszorult levegő nyomta a mellkasom sőt egyszer órákig egy eret vagy izmot ami a fejembem okozott erős fajdalmat. Ezek csak ötletek.
2022. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Van gerincferdülésem, meg a nyakam is szokott fájni a rossz tartás miatt.


Ennek utána járok, köszi a tippet! :)

2022. júl. 30. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!