Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnék megnyugodni?...

Hogyan tudnék megnyugodni? Folyton azthiszem szívbeteg vagyok.

Figyelt kérdés

Évek óta abban a tudatban vagyok, hogy szívbeteg vagyok. Voltam számtalanszor kardiológusnál de mindenhol azt mondták, hogy egészséges vagyok de mégis állandóan szorongok ez miatt. Félek, hogy megáll a szivem. Ez rásegít arra, hogy folyamatosan gyomoridegem van. Minap is vezetés után a balkezemen bezsibbadtak már másodpercre az ujjaim és egyből pánikrohamot kaptam, azthittem infarktusom lesz, mert az újjzsibbadás is egy tünet. Nagyon szorongok, voltam pszichológusnál is, aztmondta hipochonder vagyok és semmi baj nem lesz. De mégis tartok tőle. Valaki van hasonló helyzetben?

23 F



2022. aug. 23. 13:21
 1/9 A kérdező kommentje:
A félelemtől fura érzés van a mellkasomban és sokszor mintha gombóc lenne a torkomban..
2022. aug. 23. 13:22
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Akkor neked nem kardiológusra van szükséged, hanem pszichológusra. Amiben te szenvedsz, az nem szívbetegség, hanem hipochondria.
2022. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tereld el a figyelmed, ne foglalkozz az ilyen gondolatokkal, aztán jobb lesz.
2022. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen - hasonló helyzetben vagyok - rettegek a szívmegállástól , gyakran alacsony a pulzusom , újabban pedig sokszor magas is , egyfolytában ezen kattogok , rengeteg kardiológusnál voltam - azt mondták nincs bajom , és a stressz miatt félek a szívrohamtól is. Pszichiáter , pszichológus nekem egyáltalán nem ér semmit , legfeljebb a nyugtató- de az is csak ideig óráig.
2022. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most is benyilalt a mellkasom középtájt. Más figyelmen kívül tud hagyni ilyen dolgokat de én egyből a legrosszabbra gondolok…
2022. aug. 23. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik éven nekem bele kellett nyugodnom, hogy a kardiológus szimplán magnéziumot szedet velem ritmuszavarra. Nekem volt tünetem is, de helyre jöttem, kénytelen voltam bele törődni, ha még direkt pörögsz rajta, hogy de hát ez meg az, azzal nem segítesz magadon... sőt...
2022. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
6- gondolom extrasystole-ra gondolsz ? Ha igen , ne nevezzük már "igazi" ritmuszavarnak.
2022. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es, az volt a bajom ami miatt Cipő is infarktust kapott... de no problem...
2022. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 vagyok , Cipő nem kapott infarktust , Cipőnek szívelégtelensége volt.
2022. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!