Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hétfőn kezdenék az új munkahel...

Hétfőn kezdenék az új munkahelyemen, de megfáztam. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Pénteki osztálytalálkozón kicsit eláztam, szombatra torokfájás és hőemelkedés. Azonnal leteszteltem magam, nem covid.


Mára elmúlt a hőemelkedés, de az orrom még tele van.


Egész egyszerűen muszáj holnap bemennem, októberben nem tudnék kijönni az egy heti fizuból ami a szeptemberi időarányos fizetés lenne (csak hétfőn lehet kezdeni a cégnél).


Hogyan tudnék kicsit jobb állapotba kerülni? Az, hogy nem megyek be, egész egyszerűen nem játszik.



2022. szept. 18. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Én ilyenkor azt csináltam hogy ittam forró teát aztán pedig befeküdtem a takaró alá. Másnapra gyakorlatilag kiizzadtam az egész betegséget. Vannak olyan munkahelyek ahol senkit nem érdekel ha a másik fújja az orrát. És vannak olyanok is ahol a vezetőség gyakorlatilag sírva sikít hogy menj haza mert fertőzni fogsz. Érdemes lenne egyeztetned a feletteseddel hogy így bemehetsz-e dolgozni. Mondhatod neki azt is hogy te szeretnél menni csak inkább biztosra mennél nehogy probléma legyen ebből miután beérsz a munkahelyre.
2022. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Menj be. Engem egy ilyen még nem akadályozott meg a munkában. 7 éve dolgozom, eddig 0 nap táppénz.
2022. szept. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem köhögsz úgy, mint én sajnos minden megfázásnál (éppen most is), akkor a "sima" orrfolyás még vélhetően se nem olyan feltűnő, se nem akadályoz a munkában.

Én gőzölnék, beülnék forró vízbe, vennék be aszpirint és aludnék sokat. Így van esélyed, hogy holnapra kicsit összekapod magad.

2022. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs köhögés. Köszönöm a válaszokat!
2022. szept. 18. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!