Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fűkaszálás után 1-2 órával...

Fűkaszálás után 1-2 órával magas vérnyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem nagyon figyeltem erre eddig, csak a családban lett frissen diagnosztizált magas vérnyomásos, ezért hát mérjünk már nekem is egyet. Reggel nyugalmi állapotban szerintem okés, 125/80 és 75-ös pulzus. Tegnap egy jó kis másfél órás fűkaszálás után, összepakoltam és hazajöttem, gondoltam mérjünk már. 130/85 és 112-es pulzus, de előtte a kocsiból pakolásztam ki a dolgokat, tehát nem ültem le előtte. Na akkor pár percet ücsörögem akkor a vérnyomáson 125/80 és a pulzus 101 körül mozgott, de a pulzus sokáig nem akart helyre állni. Ma reggel kollégákkal mentünk ugyan úgy kaszabolni, reggel 121/76 és 72-es pulzusom volt. Végeztünk fél 11-re, de kb fél 1 fele, mert addigra végeztem a dolgaimmal akkor meg 131/72 és 101 volt. Most mértem fél 5 kor, és 131/70 környékéről nemigen akar mozdulni. pulzusom pedig 92 volt. Megterhelő munka én értem, de ez így normális fizikai aktivitás után, vagy inkább a rossz kategória. Inkább olyanok válaszoljanak akik azért végeznek fizikai munkát, vagy sportolnak, okostojás nyomorékok ne válaszoljanak, akik csak kötekedni jönnek. Köszi előre is



2022. okt. 1. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
En nem erzem ugy, hogy ebbol egyertelmuen le lehetne szurni, hogy a munka miatt van. Sok dologtol fugg, nem csak az aktivitas okozhatja. Lelki allapot, etrend, kipihentseg, betegseg, kor, stb.
2022. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol lenne ez magas? Néhol még viszonylag alacsony is a diasztolés érték, 70 alatt már van, akinek fáj a feje.

A pulzus persze magas. Sok oka lehet, pl. cigarettázás, alkohol, de akár az is, hogy a fárasztó munka miatt kiürült a szervezetedből a kálium, és nem tud új felszabadulni. Vagy a pajzsmirigyhormonból szabadult fel túl sok, hirtelen.

Keress rá, hogy magas pulzus, és a leírások alapján gondold végig, hogy mi az, ami szóba jöhet nálad.

2022. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok, nem fogyasztok alkoholt....hát túlsúly az van, Pajzsmirigy gondra nem saccolnék, mert 2 hete voltam teljes laborban. Az fasza volt. Amúgy fűkaszálok fő műsor időbe is, meg a héten sikerült nemnagyon időbe lefeküdni. este 11 meg éjféli lefekvés, kontra 4.45-ös kelés. Hmm köszi mindenki válaszát.
2022. okt. 1. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. Nyilván a megterhelő munka felnyomta egy picit és a pulzust is. Sportolóknak még inkább. Olyan 140/90 felett van az ami okot ad gyanakvásra ha nyugalmi helyzetben van mérve.
2022. okt. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!