Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid fertőzés és posztcovid...

Covid fertőzés és posztcovid tünetek után mennyi idő, amíg visszanyerem a fizikai erőnlétem? (Sport, munka)

Figyelt kérdés

Tesztem már negatív, de nagyon megviselt a fertőzés, fogytam 2 hét alatt sokat, de inkább az izomzatom épült le. Folyamatos a rendkívüli gyengeségérzés, szívritmuszavar, kisebb megterhelést is kifulladok.

Hétfőn már dolgoznom kell és fizikai munkát végzek. Rendszeresen sportoltam.

Most még a séta is kicsit nehezen megy.

Kapok roboráló/erősítő gyógyszert, meg vitaminokat.

Nő vagyok.

Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalatokat.



#gyengeség #COVID #Posztcovid tünetek #Covid fertőzés után
2022. okt. 7. 06:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellett 2 hónap, és sajnos a szaglásom azóta sem jött vissza, és sokat fáj a fejem, izzadások jöttek pár hónap után.
2022. okt. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Igen, én is izzadok, illetve lever a víz sokszor. Fájnak az izmaim, ízületeim. A fejem az akut fertőzés alatt úgy fájt, azt hittem csillagokat látok már tőle, soha előtte ilyet nem éreztem

Jaj, 2 hónap? Utána azért az erőnléted helyrejött valamelyest? Fogalmam sincs, mire számítsak, nagyon elkeserítő.

2022. okt. 7. 07:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az erőnlétem visszajött 2 hónap után, de a többi tünet még most is megvan 6 hónap után, nagyon rossz hogy néha teljesen elönt a víz, máskor meg ráz a hideg, és nem érzek szagokat szinte semmit, csak néha-néha üt be valamilyen szag, illat.
2022. okt. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szomorú ez. Én kezdek szagokat, ízeket érezni, csak nem az igazi.

Borzasztó ez a gyengeség és ahogy írod magamnál, nagy eséllyel számíthatok én is tünetekre még a jövőben. :(

2022. okt. 7. 07:49
 5/14 A kérdező kommentje:

#magadnál



Köszönöm a választ. Bízom benne, hogy a roboráló gyógyszer kicsit megerősít.

Neked is mielőbbi teljes felépülést kívánok!

2022. okt. 7. 07:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm. Nem biztos, hogy neked is ilyen hosszadalmas lesz, nem mindenkinél lesznek ilyen erős poszt covid tünetek. Én is sokat fogytam akkor, de 3 havi adag felnőtt tápszert felírt a háziorvos és azzal gyorsan vissza tudtam szerezni az elvesztett kilóimat.

Mielőbbi jobbulást!

2022. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. okt. 7. 09:28
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Én nem hiszem, hogy nagy segítség leszek, mert nekem eléggé eltértek a körülmények, de azért leírom. Egy kisebb műtétem után pont egy héttel lettem covidos. A műtét után csak egy napot pihentem, mert tök jól voltam. Utána jött a nagyon erős fáradtság, a műtétre fogtam, de valószínűleg bújkálhatott már bennem. Aztán volt 2 durva napom(onnan számítom a covidom.)Láz, ízületi és izomfájdalmak, pár óra hátfájás. Ekkor még negatív volt a tesztem. A 4.napon lett nagyon erős pozitív, viszont akkor már semmi tünetem nem volt a fáradtságon kívül. Sokat feküdtem, pihentem. Csak a 13. napon lettem újra -. Akkor már dolgoztam, és a 18.naptól kerültem mély vízbe, napi 4óra alvásokkal, 15 óra munkával pár napig. Akkor még tartott az álomkórom, azt hittem, nem fogom kibírni, de kibírtam. A covidom 1.napjától számítva 3 hétre mentem vissza sportolni. Addigra több, mint 4 hete nem mozogtam semmit (a műtét miatt.) Kb.azzal egy időben kezdtem érezni, hogy kezd elmúlni az állandó fáradtság. Természetesen fokozatosan tértem vissza, alacsony terheléssel. A sportomban rövid kihagyás is nagy visszaesést szokott jelenteni, erre fel voltam készülve. 1 hónapja járok újra, és már közelítek ahhoz a szinthez, ahol előtte voltam. Szóval kb. másfél hónap. (Amúgy se voltam túl magas szinten😂 Profiknál biztos más.)

Szerintem ne döntsd el előre, hogy lesznek még tüneteid. Én úgy próbáltam hozzáállni, hogy nem hagytam figyelmen kívül, amikor tudok pihenek, de nem is hagyom el magam. Amit muszáj, azt muszáj, erős vagyok, ki fogom bírni. Nem vizsgálgattam magam kényszeresen, csak csináltam a dolgom és tudtam, hogy el fog múlni. Ezért se tudom megmondani, pontosan mikor múlt el, azt tudom csak, hogy már tök jól vagyok.

2022. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 2020 decemberben voltam covidos. Februárig jó,ha fél órát tudtam talpon lenni..

6 hónap telt el,hogy dolgozni tudtam menni.

2022. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8.

Köszönöm, igen, nagy segítség a válaszod. Én csak hobbisportot űzök, de jelenleg gyakorlatilag semmi erőm, az izomzatom leépült nagyon 2 hét alatt, döbbenetes. Most a betegség alatt majdnem csak feküdni bírtam, négykézláb mentem a mosdóba is, rettenetesen elkeserítő volt.

Az utóbbi 2 nap sétálgattam már, ma pedig háziorvoshoz elég sokat kellett gyalogolni, de teljesen kikészültem.

Nyilván ez egyedi, de azért csodálkozom magamon, mert jó kondiban voltam, mégis ennyire letepert ez a vírus.


Borzalmasan türelmetlen vagyok magamhoz, tudom, hogy nem szabadna. A sporthoz megpróbálok fokozatosan visszatérítés, ahogy szavaidból kivégzés, ez így is szerencsés .

Hétfőn már dolgozni kell, ez nagyon megijeszt, mert nő létemre közepesen nehéz fizikai munkát végzek és muszáj lesz helytállnom, félelem, hogy nem fogom bírni.


Örülök, hogy jól vagy és túl vagy rajta, köszönöm a tapasztalatod megoszlását, erőt merítette!

2022. okt. 7. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!