Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid fertőzés és posztcovid...

Covid fertőzés és posztcovid tünetek után mennyi idő, amíg visszanyerem a fizikai erőnlétem? (Sport, munka)

Figyelt kérdés

Tesztem már negatív, de nagyon megviselt a fertőzés, fogytam 2 hét alatt sokat, de inkább az izomzatom épült le. Folyamatos a rendkívüli gyengeségérzés, szívritmuszavar, kisebb megterhelést is kifulladok.

Hétfőn már dolgoznom kell és fizikai munkát végzek. Rendszeresen sportoltam.

Most még a séta is kicsit nehezen megy.

Kapok roboráló/erősítő gyógyszert, meg vitaminokat.

Nő vagyok.

Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalatokat.



#gyengeség #COVID #Posztcovid tünetek #Covid fertőzés után
2022. okt. 7. 06:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9.

Akkor az a nagyjából 2 hónap regeneráció teljesen reális, igaz?

Köszönöm a választ, így be tudom határolni kb magam, hogy mennyi idő a teljes gyógyulás.

2022. okt. 7. 13:57
 12/14 anonim ***** válasza:
Persze
2022. okt. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

A tünetek megszűnését követően 4-6 hétig (de nekem orvos 6-ot mondott) inkább ne sportolj, vagy menj el poszt-COVID szűrésre! Nagyon sok embernek van szívkárosodása a COVID-fertőzés után!!


Illetve nem tudom... talán érdemes elmenned orvoshoz, hátha tud segíteni. B-vitamin-komplex, D-vitamin hátha segít.

2022. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál. Az említett vitaminokat és még ezen kívül is szedek erősítő vitaminokat, gyógyszereket. Mind az orvosom írta fel.

A sportra nem mondott semmit, csak azt, amikor úgy érzem.

Hát, ezt magamtól is tudtam volna, ugye, nyilván.

Inkább a mihez tartás végett kérdezek, mert tudom, hogy mindenkinél máshogy van ez.

2022. okt. 8. 06:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!