Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több mint 5 hónapja nagy...

Zsolti93 kérdése:

Több mint 5 hónapja nagy nyirokcsomók vannak a nyakamba elmúlik valaha ?

Figyelt kérdés

Ebv viruson estem átt mely 2021.agusztusaban máj tájéki fajdalommal indult , de aznorvos húzódásra gyanakodot és kb februára múlt el. 2022 majusaban vettem észre a nyirokcsomókat melyek uh szerint reaktiv jellegüek .állkapcsom allatt jobb oldalt 2 darab bal oldalt 1 darab kb 20mm nyirokcsomó volt. Mostanra a fülem tövébe is van és most mar 20-25mm re duzzadtak de továbra is reaktív jellegüek. A vérkép szerint ebv és cmc re js pozitív vagyok. E mellet a manduláim is nagyon csúnyák. Ezzekel fül-orr-gégésznél is voltam aki koros elvaltozást nem latott de a mandulaim kenet mintai mind negativak lettek különböző bakteriumokra.

Rettentően idegesitenek a nyirokcsomók kemények és nem fájnak de könnyen elmozdithatóak.

Ebv-nél normális lehet az ilyen hosszan tartó nyirokcsomó duzzanat ?



2022. okt. 11. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szintén EBV víruson estem át, ugyanez volt a problémám mint neked utána, a terjedő nyirokcsomók.

Keress fel egy hematológust, nem mondom hogy neked is az lesz, de nekem vettek végül biopsziát ami igazolta a non-hodgkin limfómát.

Sajnos egyik kivàltó oka a betegségnek az EBV vírus, de fontos hogy nem minden Einsteinbarr vírusból lesz rák! Nem kell megijedni, csak jobb a végére járni

2022. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És neked előtte uh vizsgálatokon reaktiv jellegüek voltak?

Majusba és agusztusba boltam ultrahangon mindegykk alkalommal rakérdezgem a biopsziára azg mondták nem szükséges.

Plusz 2 hete vettek vért tőlem az ebv értékek meg dhrvábbak lettek szint úgy a cmv is

2022. okt. 11. 13:10
 3/5 A kérdező kommentje:

És neked volt uh vizsgálat vagy itt láttak valami elváltozást ?

3 hónap alatt kétszer voltam uh vizsgálaton és mindkétszer reaktív jellegüek voltak. Utoljara kb 3 hete boltam uh-n .

Mindegyik ulrtahang vizsgalatomat követte egy vervétel szerologiaval. A majusiba latszott az ebv ebv igm 35.8 vca igg 58. Majd 3 hettel ezelőtti ebv igm >160 vcaigg 85.

Tehát most tombol bennem újra vagy meg mindig . Te minalapjan jutottal ela hematolóhushoz ? Mik voltaka tuneteid vagy ultrahangon lattak eltérést ?

Köszönöm a válaszod előre is!

2022. okt. 11. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, első pár leletemen az àllt hogy virus infectio következmènye, biopszia nem szükséges. Valamint tapintható nyirokcsomói reactivnak tűnnek. Ezt alàtàmasztotta UH is.

Na de mikor harmadjára mentem vissza, akkor kaptam antibiotikumot. Mikor làtták, hogy arra se reagál, csak terjed és nő akkor küldtek csak el biopsziára.

Bár nekem az EBV aktivitása csak 21 volt, de a VCA IGG-je 605.

2022. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. Remélem sikerült teljesen felépülnöd . Én is elmegyek mindenképpen egy hematologushoz . Sajnos antibiotikumot velem es szedetek bar nem a nyirokcsomo miatt. Nekem se hatott rá . Bár ha ebv feszkelte magat bele nem is fog .
2022. okt. 12. 03:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!