Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent: ( D7580 kód) A...

Mit jelent: ( D7580 kód) A vér és a vérképzőszervek egyéb meghatározott betegségei?

Figyelt kérdés

Ilyen BNO kódú leletet kaptam, de az orvos azt mondta, nem árulja el, mi bajom van. Azt mondta, majd kapok levelet a hematológiáról, és majd fölhív. Aztán elterelte a szót, hablatyolt valamit arról, hogy ne akarjak gyereket mostanában, és azt mondta, ha az amire gondol, jól gyógyítható. De ennél többet nem volt hajlandó elárulni. Azóta kutatom a netet, és már kikészültem teljesen!

Nagyon rossz a vérképem, nagyon magas az LDH, és a fehérvérsejt szám, a hemoglobin alacsony.

Mi bajom lehet??? Nagyon félek!


2022. okt. 26. 18:49
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Leukaemiánál ennél magasabb, 100-400 (G/L) közötti fehérvérsejtszám jellemző.

26 ezerig egy masszív gyulladásban is felmehet simán.

Esetleg ha lefotóznád a laboreredményed...

2022. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám ide feltenni a képet?
2022. okt. 26. 20:38
 23/37 A kérdező kommentje:
2022. okt. 26. 20:44
 24/37 anonim ***** válasza:

Egy CRP nem ártana. Emelkedett fehérvérsejt számot, vérszegénységet és magasabb thrombocytaszámot egy masszív gyulladás, szepszis is okozhat. Utoljára hasonló vérképet egy olyan nőnél láttam, akinek spirál miatt egy kismedencei tályogja volt.

Hány éves vagy? Férfi, nő? Nincs semmi panaszod?

Leukémiánál ennél lényegesen magasabb fehérvérsejt és inkább alacsony thrombocyta jellemző.

2022. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Ja látom, van benne CRP is, az negatív. Hát akkor valószínáleg tényleg valami haematológiai betegség lesz, de azért azok közül sem feltétlen a legrosszabbra kell gondolni.
2022. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, és minden leletem negatív. ( Hasi UH, nyaki nyirok UH, tüdő RTG), stb...

Semmi panaszom. Van nőgyógyászati problémám,amit műteni kellett volna, de lefújták a rossz vérkép miatt.

Egy fogtályogom volt másfél hónapig. Kezelték, de még mindig gyulladt, nem értem a kezelés végére. Azt mondta az orvos, ez a 2 probléma nem okozhat ilyen vérképet.

2022. okt. 26. 21:02
 27/37 anonim ***** válasza:

Hát, mindent összevetve ez a vérkép leginkább egy krónikus myeloid leukémiára illik. De az manapság tényleg jól kezelhető.

De hátha mégsem az, csak valami sokal banálisabb probléma, gondolom az orvos is azért nem mondta, mert biztos diagnózis előtt nem akart ijesztgetni.

Szerintem magán hematológushoz azért nem érdemes elmenni, mert ha ilyen gyanú felmerül, úgy is olyan vizsgálatok kellhetnek, amik magánban nem elérhetőek.

2022. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Hm...de a CML is sokkal-sokkal magasabb fehérvérsejttel járna.

Érdekes, majd írd meg, hogy mi lett végül. Reméljük, hogy semmi komoly:)

2022. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki időt szánt rám!

Egyszerűen nem lehet, hogy csak pár évem legyen hátra, és itt hagyjam a gyerekeimet! 😭

2022. okt. 26. 21:30
 30/37 anonim ***** válasza:
Ne idegeld már magad . Ez egy tisztes gyulladásos vérkép. Sehol egy atípusos sejt. Valami elhúzódó gyulladás lehet amivel kínlódsz. Azt kell keresni.
2022. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!