Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Trombózis lehet?

Trombózis lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap este éreztem a vádlimban egy izomrángás szerűséget. Utána fájdalmat nem éreztem, csak egy ilyen fura érzést. Ma nem fájt, most estére kezdtem el érezni megint. Gyakoribb “mozgást” érzek a vádlimban, izomláz szerűséget, amikor átrafeszítem a bokám, különösebb ok nélkül ( bár ezt a másik lábamban ks érzem). Tehát fájdalom konkrétan nincs, max egy kis diszkomfort érzés, néha szúró érzés a lábfejemben, illetve úgy tudnám a legjobban megfogalmazni, hogy érzem, hogy ott a vádlim, amit alaphelyzetbe ugye nem érzel, vagy na, értitek.

25 éves vagyok, nem dohányzom, eszőterembe járok (két hetet kar fájdalom miatt kihagytam), 193cm 109kg, izmos, családban nem volt még trombózis.

Lábamon külső elváltozás nics, csak a doszkomfort.


Meddig várjak javulást, illetve mi az a pont, ahol keressek fel egy orvost?



2022. dec. 21. 22:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Plusz enyhe melegségérzés
2022. dec. 21. 22:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Akár már holnap is felkereshetsz egy orvost. A hipochondriáddal.
2022. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichiátrhez menj!
2022. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg!


Az alsó végtagok mélyvénás thrombosisára pont, hogy a hosszan tartó ágyban fekvéssel járó állapotok hajlamosítanak (törések, műtét utáni állapotok, bénulások). Te azt írtad edzőterembe jársz tehát a megfelelő vérkeringés biztosított tehát az egyik tényező kilőve.


A másik hajlamosító tényező a magasvérnyomás betegség (nem az általad edzés után mért magas vérnyomás, hanem a diagnosztizált betegségre gondolok amit kardiológus határoz meg).


A harmadik az ionizáló sugárzás (gondolom ilyen nem ér)


A negyedik a vénák gyulladása amely egyébként úgy fájna, hogy csak visítanál


Ötödik hajalmosító tényező a dohányzás (azt írtad nem dohányzol tehát ez is kilőve)


Hatodik tényező pedig a gyógyszerek. De azokra rá is van írva. Kétlem, hogy nálad ez fennállna, főleg hogy az egyik legjobban hajlamosító gyógyszer az orális fogamzásgátló.


Hetedik tényezőként pedig említsük a szokásos genetikát. Ez egy örökletes génhiba (Leyden-mutáció a kór neve). A kaukázusi rassz 2-15%-ában fordul elő. Azért elég kicsi a valószínűsége, hogy teged ez érintsen.


Fel is soroltam az összes thrombosisra hajlmosító tényezőt. Ezek után remélem minden világos.

2022. dec. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!