Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha napi 6 Flector veszek be...

Ha napi 6 Flector veszek be attol lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Sziasztok, foggyulladasra kaptam dalacint + Flector port 50 mg. Azt monda az orvos ha nagyon nagyon faj 4 óránként lehet ezt bevenni. Előbb ne vegyem be. De elolvastam a beteg tájékoztatót ott napi 4 tasakot ir maximum. De nekem a 4 nem eleg sajnos egesz napra mert akkor este nem tudok aludni a fajdalomtol. 5 vagy 6 max. Amit bevettem tegnap igy tudtam aludni. Nem vagyok rosszul semmit nem erzek es be is tartottam a 4 órát. De kicsit megijesztett a beteg tájékoztató. Vagy ez az 5-6 tasak ez csekély darab? Holnap utan megyek vissza az orvoshoz. Addig kene kibirnim, de felek hogy kikészül na gyomrom vagy meghalok xd valaki szedett mar ennyit ? Köszönöm .

2023. jan. 5. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem kellene többet bevenni az előírtnál. Nem tudom hány tasaknál tartasz de inkább most már ne vegyél be lefekvésig egyet sem és majd lefekvés előtt beveszel még egy tasakot.


Lehet bajod tőle. A gyulladásos fájdalom kiváltásáért a PGE2 felelős (ProsztaglandinE2) aminek termelődéséért a ciklooxigenáz (COX) felelős. A ciklooxigenáz enzimből kétféle van. COX1 és COX2. A COX1 az olyan prosztaglandinok termelődéséért felelősek amelyek a gyomor nyálkahártyájának és a vesének a védelmét szolgálják, míg a COX2 azok a gyulladásos prosztaglandinok termelődéséért felelős.


A Flector olyan gyógyszer amely a COX1-et és a COX2-őt egyforma mértékben gátolja így meg van rá az esély, hogy túladagolás mellékhatásaként a gyomor nyálkahártyájának az irritációjából eredő sérülés vagy vesekárosodás keletkezzen.


Tartsd be az előírásokat!

2023. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, 3 darabot vettem csak be eddig, de nem is fogok többet, tegnapi nap volt csak 5 vagy 6 nem emlékszem. De 5 biztos. Ettől meg csak nem lesz semmi bajom :) az lesz igen, mostmár nem veszek be többet majd mielőtt lefekszem. Inkább megpróbálom valahogy eltűrni a fájdalmat. Csak az a bajom hogy kb. 2.5 ora mulva elkezd fajni. Na de próbálkozom. Köszönöm szépen.
2023. jan. 5. 13:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 Inkább fogfájástól szenvedj egy picit mint gyomorvérzéstől vagy vesekárosodástól.


Persze ez sokakat megzavar, hogy az orvos azt mondja 4 óránként lehet 1 tasakot bevenni, miközben a betegtájékoztatóra 4 van írva. Ez annyit jelent, hogy azt a 4 tasakot beveheted akár 4 óránként is, de ha elfogy a 4 tasak akkor hosszabb szünetet kell tartani, hogy a hatóanyag ürülni tudjon a szervezetedből.

2023. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szombaton rendel a dokid? Legkésőbb holnap reggel keress egy orvost, mert lehet, hogy másféle gyógyszert kellene szedned.
2023. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen rendel szombaton is :)
2023. jan. 5. 14:08
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát :)
2023. jan. 5. 14:09
 7/14 A kérdező kommentje:
Egybekent ti mit használták fogfajasra? Ami nem ilyen erős? Nem nagyon akarok bevenni mar ezután ebbol... oke tényleg jo mert 10 perc es mar nem is faj...de nem tudom , elég erős.
2023. jan. 5. 14:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Használtam már lidokain sprayt is, akkor mentem dokihoz, amikor az sem hatott. Hát ezt a módszert nem ajánlom. Jobb akkor menni, amikor még nincs ilyen vész. A gyomorfekélyt gyomorvédővel talán elkerülheted.
2023. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

NSAID-oknak alapvetően sok mellékhatásuk van, mivel nem szelektívek, ilyen például a gyomorfekély is.


Ezen felül a diklofenák vesekárosító, nem szabadna felelőtlenül szedni.

2023. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem felelőtlenül szedem, csam későn olvastam el az utasítást, ugyanis az hogy 4 óránként be lehet szedni nekem máshogy jött le. Utanna láttam hogy 4 tasak a max . Be is tartom. Ha kell. De mostmár enyhült a fájdalom is. ;)
2023. jan. 5. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!