Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziás roham (eszméletves...

Epilepsziás roham (eszméletvesztős) után mennyire általános a szégyenérzet?

Figyelt kérdés
Nő vagyok és volt már többször de még nem fogtak meg és hurcoltak kórházba. X évente fordul elő. Nagyon szégyellem, nem segit hogy hallom az egyik exem szavait: letettem a gyógyszert és eldöntöttem hogy erős leszek. És tényleg nem rohamozik. De ez nekem olyan mintha mindenkire azt mondanák pusztán az akarata kérdése.
2023. jan. 15. 21:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Várjál itt valami rohadtul nem stimmel.

Az epilepszia még csak nem is mentális betegség (de azokat sem kell szégyellni) hanem szervi, neurológiai betegség. Nem “hurcolnak” kórházba, hanem ha vannak rohamaid ki kell vizsgálni és kell gyógyszer szedned. Mert egyszer meg is halhatsz, ha leszédülsz valahonnan, kiesel a busz elé, félrenyeled a hányásod stb.

De ha ilyeneket gondolsz hogy kórházba “hurcolnak” lehet hogy mentálisan sincs rendben nálad valami…

2023. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Ja és remélem autót nem vezetsz
2023. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem vezetek autót. Azért félek nert voltam már vonaton rosszul és a kísérőm állította le a nőt aki hívta a mentőt, mert azt kértem ne hivja.
2023. jan. 15. 21:40
 4/24 A kérdező kommentje:
Nagyon féltem a karrierem, a megélhetésem, az álmaim... minden romba dőlhet ha diagnosztizálnak.
2023. jan. 15. 21:41
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Tévképzet. Milyen karriered dől romba a kezelt epilepsziától? Ha viszont egy fent említett rossz pillanatba belehalsz, akkor tényleg összedől. Miféle álmaid vannak neked? Hollywood? Hány éves vagy, hogy még álmodozol?
2023. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
epilepsziásokat szeretik kivágni mindenhonnan ha friss a diagnózis. emberekkel dolgozom. szeretnék babát. nem akarom elveszíteni a munkám.
2023. jan. 15. 21:49
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne a diagnosztizált és kezelt betegségtől rettegj, hanem többek között a haláltól a kezeletlen betegség miatt.


Betegnek lenni nem jó, de hála az orvostudomány fejlődésének sok betegséggel élethosszig együtt lehet élni megfelelő terápiával és gyógyszereléssel. Ennek örülni kell nem pedig megtagadni. A saját életedet veszélyezteted ha nem vizsgáltatod ki magadat és megtagadod a gyógyszereket.

2023. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

6


Baromság. Nem írja senki a homlokodra, hogy epilepsziás vagy és ahogy írtam, megfelelő gyógyszereléssel a betegség kordában tartható.


Az, hogy szeretnél gyereket az nem attól függ, hogy hivatalosan is diagnosztizálnak epilepsziával, vagy sem. Semmi összefüggés nincs a kettő között.


Addig míg nem diagnosztizálnak epilepsziával, addig lehet gyereked, ha meg már diagnosztizálnak akkor meg már nem? Vagy ezt hogyan kell értelmezni?

2023. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Honnan szeretik kivágni és honnan tudod? Még a teherbeesés előtt is kell egy orvosi vizsgálat, hogy nem veszélyezteti-e a betegség a leendő gyerekedet. Nagyon éretlenül gondolkozol ezzel a struccpolitikával, hogy ha nem derül ki, akkor nincs is. Ki kell vizsgálni, hogy legalább te tudd. Ha tényleg epilepsziás vagy, annak lehet kutatni az okát is, ami például agydaganat. Inkább meghalnál diagnosztizálatlan agydaganatban, mint hogy megtudd, hányadán is állsz? Milyen munkakörben dolgozol? Nem veszélyeztetsz másokat? A gyereked leendő apja előtt is titkolózni akarsz?
2023. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
úgy neveltek hogy szégyellnivaló, hogy ez egy tabu. nagyon nehéz.
2023. jan. 15. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!