Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziás roham (eszméletves...

Epilepsziás roham (eszméletvesztős) után mennyire általános a szégyenérzet?

Figyelt kérdés
Nő vagyok és volt már többször de még nem fogtak meg és hurcoltak kórházba. X évente fordul elő. Nagyon szégyellem, nem segit hogy hallom az egyik exem szavait: letettem a gyógyszert és eldöntöttem hogy erős leszek. És tényleg nem rohamozik. De ez nekem olyan mintha mindenkire azt mondanák pusztán az akarata kérdése.
2023. jan. 15. 21:28
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
persze, nem dolgozhatsz szinte semmit...
2023. jan. 15. 23:20
 22/24 anonim ***** válasza:

Én is epis vagyok. Régen nagyrohamaim voltak,de beállították a gyógyszereimet és tünetmentes lettem. Igaz,volt munkahely,ahol valahogy kitudódott,azonnal ki is rúgtak. Aztán volt egy epeműtétem 3 éve és abbahagytam a bogyókat. Visszatértek a rohamok,immár atóniás rohamaim lettek. Nagyon sokat voltam rosszul, a mostani melóhelyemen is, de azt mondtam, a vérnyomásom miatt estem össze. Most már újra beálltak a gyógyszerek és nincsenek rohamaim.

Viszont ki kell vizsgáltatni és szedni a bogyókat. Na meg eltitkolni az epit. Ha tünetmentes vagy,el tudod

2023. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Azt meg honnan vetted, hogy nem dolgozhat szinte semmit? Ne vezessen darut meg kamiont. Te légből kapottan kitalálsz mindenfajta nemlétező szabályozásokat magadnak. Kezeltesd a súlyos szorongásodat! Nem is vagy rá kíváncsi, hogy tényleg epilepsziás vagy-e? Úgy képzeled, hogy amennyiben az vagy, le tudod élni az életedet anélkül, hogy ez a legalkalmatlanabb helyen derüljön ki? Nem gondolod, hogy jobban járnál a gyógyszeres kezelés melletti biztonságos tünetmentességgel?
2023. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Így van. Ha kivizsgálnak és kiderül, hogy nem vagy epilepsziás, hurrá, megnyugodhatsz. Ez a legjobb eset.

Ha kivizsgálnak és kiderül, hogy epilepsziás vagy, kapsz rá gyógyszereket, és tünetmentesen élheted az életedet.

Ha nem vizsgálatod ki magad, és nem vagy epilepsziás, akkor is folyamatosan ezen fogsz pörögni, mint most is, és tönkreteszed az életedet ezzel a folytonos aggódással.

A legrosszabb eset, ha epilepsziás vagy, de nem vizsgáltatod ki magad, mert ez esetben, ha rosszkor, rossz helyen jön rád a roham, akár meg is halhatsz, vagy olyan balesetet okozhatsz, amibe valaki más hal bele, és leélheted az életedez azzal a tudattal, hogy te okoztad egy vagy több másik ember halálát!

Egy biztos: az epilepszia attól nem tűnik el, hogy titkolod.

Szégyellnivaló pedig nincs rajta. Inkább azért szégyellhetnéd magad, hogy nem tudsz vele szembenézni.

2023. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!