Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulhat ki állandó...

Mitől alakulhat ki állandó szégyenérzet, megalázottság-érzet?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Írjál többet mert így nem válaszolunk.
2022. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
valami konkrétum???
2022. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok konkrétumot. A lehető legtöbb helyzetben gáznak és bénának érzem magam.
2022. aug. 18. 19:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szorongsz? Menj pszichológushoz!
2022. aug. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiú, lány, hány éves, mit csinálsz stb stb
2022. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szorongsz és önbizalomhiányod van.
2022. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég általános a kérdés.

Tapasztalatom szerint önértékelési problémák vannak a legtöbbször a háttérben. Én is szorongtam sokat, meg furcsán éreztem magam és hosszú évek alatt jöttem rá, hogy nem normális, máshogy is lehet élni, nem muszáj így.

Nekem gyerekkoromból cipelt dolgok voltak a kezdeti okok, amire hosszú évek alatt rakódott a sok szar. Sosem gondoltam, hogy elég jó vagyok. Iskolában nem tudtam megvédeni magamat a piszkálásoktól, emiatt már ott utáltam az egészet.Mindig úgy éreztem hogy kilógok a sorból, nekem minden nehezebben megy, pedig visszanézve nevetséges dolgok voltak. Én az évek alatt bezárkóztam magamba. Ez azért volt mert nem kaptam segítséget amikor még kértem. Úgy éreztem magamra maradtam, és végül tényleg így is lett.

A szorongást általánosságban éreztem, szégyenérzetet pedig ha valamit elrontottam. Egy egy dolgon napokig rágódtam. Hogy hogy lehetek ilyen balfasz, egyszerű feladat aztán még ezt is elcseszem stb.

2 évig jártam pszichológushoz. Nem szerettem, mert nehéz. Nehéz kitárulkozni, lassan olyan dolgokat beismerni, felismerni ami fáj, a rossz beidegződéseket újracsatornáznia az embernek magában, de megérte.

Nem vagyok most sem kész, de teljesen máshogyan élem már az életem. Én arra törekszem, hogy amitől félek, de jó lenne megtenni, élvezni dolgokat, arra megyek.

Mindenkinek ajánlom a terápiát. Egy külső valaki nézőpontjából lehet visszajelzést kapni. És nem. A szülő, barátok, barátnők nem ugyanilyenek. Ők sokszor szintén hasonló problémákkal küzdenek, vagy pont ők okozzák.

2022. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, történt előrelépés, hogy mitől lehet nálad? Esetleg jársz azóta terápiára?
2022. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A szégyen szerepe a mentális zavarokban


[link]

2022. szept. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!